« Tagasi

2019. aasta maakondliku laulu- ja tantsupeo lavastaja on Riivo Jõgi

Põlvamaa Omavalitsuste Liit koostöös Põlvamaa Arenduskeskusega kuulutas välja ideekavandi konkursi 2. juunil 2019 toimuva Põlvamaa laulu- ja tantsupeo läbiviimiseks. Ideekonkursi eesmärgiks oli Põlvamaa laulu- ja tantsupeo visiooni ja seda teostava kunstilise toimkonna väljavalimine. Konkursile esitati neli tööd ja neist valiti välja kavand, mille autor on dirigent Riivo Jõgi.

Ideekavandi autori sõnul saab maakonna laulu- ja tantsupeo tunnuslauseks olema "Sinule, Eesti - Sinule, Põlvamaa!", inspireerituna 2019. aasta Eesti üldlaulu- ja tantsupeost "Minu arm". Nimetatud peol tuleb ettekandele Riivo Jõgi teos "Sinule, Eesti", milles sisalduvad viited tuntud meloodiatele (nt "Hoia, Jumal, Eestit", "Mu isamaa armas").

Maakonna laulu-ja tantsupeol saab kuulda ja näha esitusi, mis on mõeldud kingitusena Põlvamaale ja tema inimestele. "Mul on hea meel, et maakonna üks tähtsamaid kultuurisündmusi nagu seda on laulu-ja tantsupidu, saab mitmes mõttes olema erilisem. Järgnev aasta on Eestis nimetatud "Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta 2019" aastaks, mille eesmärk on läheneva juubelilaulu- ja tantsupeo valguses tuua esile laulu- ja tantsupeo teekond läbi Eesti aja- ja kultuuriloo. Sama kaaluga juubelipidu saab olema alles 50-ne aasta pärast," selgitas Riivo Jõgi.

Maakonna 2019. aasta laulu- ja tantsupeo kavandeid hindas Põlva maakonna laulu- ja tantsupeo komisjon.

Konkursi võitjal on võimalus oma stsenaariumi järgi lavastada pidu, mille korralduse jaoks on moodustatud Põlvamaa Omavalitsuste Liidu maakonna laulu- ja tantsupeo komisjoni poolt toimkond koos projektijuhiga.


Lisainfo:
Asser Jaanimets
Kultuurispetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5331 0508
E-post: asser.jaanimets@polvamaa.ee

Riivo Jõgi
dirigent ja helilooja
Tel: 5398 7638
E-post: riivo.jogi@gmail.com