« Tagasi

Suvisest lugemisvõistlusest osavõtjate arv Värskas püstitas uue rekordi

Neljandal suvisel lugemisvõistlusel, mis toimus juunist septembrini, osales rekordiline arv lapsi - 80. Ka loetud raamatute arv kasvas eelmiste aastaga võrreldes oluliselt, kokku loeti 684 raamatut.

24. oktoobril toimus Värska Raamatukogus suvise lugemisvõistluse kokkuvõtete tegemine ja auhindade loosimine. Tänuüritusele said kutse kõik võistlusel osalenud lapsed.

Vihmane ja külm suvi meelitasid lapsi tavapärasest rohkem raamatute juurde. Hea meel on tõdeda, et sel aastal osales võistlusel mullustest aastatest rohkem Värskas suve veetvaid lapsi.

Noorimad lugejad eelistasid lugeda jutte loomadest, koolilaste lemmikuteks osutusid päevikuvormis jutustused ja põnevad detektiivilood. Iga vanuserühma tublimad said valida preemiaks endale meelepärase raamatu. Ülejäänud auhinnad leidsid traditsiooniliselt omaniku loosimise teel. Suurem võidulootus oli neil lastel, kes suvel rohkem lugesid. Lapsed, kes joonistasid oma lemmikraamatust, said samuti tunnustuse osaliseks. Näituse pilte saab näha raamatukogus.

Sel aastal olid usinamad lugejad Bruno ja Brigitte Hunt ning Richard Land, kes lugesid võistluse perioodil üle 40 raamatu. Bruno on veel lasteaialaps, Brigitte ja Richard õpivad Värska Gümnaasiumi viiendas klassis.

Kõiki võistlusest osavõtjaid peeti meeles raamatukogu kiituskirja ja maiustustega. Üritust toetas Värska Vallavalitsus.

Foto (E. Kütt): Värska raamatukogu noorimad lugejad koos auhindadega


Lisainfo:
Eha Kütt
Juhataja
Värska Raamatukogu
Tel: 5343 6664
E-post: verskaraamat@verska.ee