« Tagasi

Põlvamaa noorte ideekonkurss Välgatus alustab uut hooaega

Põlvamaa noorte ideekonkursi eesmärgiks on panna maakonna noori märkama kodukandi kitsaskohti ning pakkuma uute ideede abil neile lahendusi. Ühtlasi võimaldab konkursil osalemine noortel harjutada idee genereerimise ja meeskonnatöö toimimise protsesse, mis annab noortele hea kogemuse edasiseks eluks, tegevuseks tööturul, ettevõtjana või kodanikuaktivistina.

Konkursil osalev idee võib olla äriidee, kodanikualgatuslik või heategevuslik idee, mida on võimalik teostada Põlvamaal. Osalema on oodatud Põlvamaa noortest koosnevad 3-5-liikmelised võistkonnad (alates 7. klassist). Tegemist võib olla mini- või õpilasfirmadega, aga ka lihtsalt sõpruskondadega – peamine, et oleks huvi midagi ette võtta või oma kodukoha heaks ühiselt ära teha. 

Võistkondi juhendavad ka sel hooajal Põlvamaa tublid tegijad, kelle hulgas on nii ettevõtjaid, asutuste juhte kui aktiivseid kodanikualgatuste eestvedajaid. Hea uudis on, et sel õppeaastal on korraldajatel võimalik toetada võistkondade osalemist õpilasfirmade laatadel!

Ka sel hooajal valitakse välja edukaima idee võistkond, kuid võitjaid on lausa kaks, kuna võistkondade ja nende ideede hindamine toimub kahes kategoorias: a) äriideed b) noortele suunatud või muud kogukondlikud ideed. 2016/2017. õppeaastal valiti parimaks nooreks välgatajaks minifirma Puujuurikas, kes esitas idee kasutada puidust jäägid ära efektiivselt meisterdades neist pastapliiatseid.

Noorte ideekonkurssi raamistavad mitmed noortele suunatud sündmused. 19. oktoobril peetakse registreerunud võistkondadega inspiratsioonipäeva. 23. novembril järgneb esitatud ideede turg, mille käigus iga võistkond leiab endale mentori. Jaanuari lõpus toimub praktikapäev Ettevõtluskülas Tartus ning märtsi keskpaigas viiakse läbi finaaliks valmistumise treeningpäev. Välgatus kulmineerub 5. aprillil karjääripäevaga, kus muu hulgas kuulutatakse välja ka ideekonkursi võitjad.

Täpsemat infot tulevaste sündmuste ja ideekonkursi kohta üldiselt edastatakse registreerunud võistkondadele jooksvalt. Registreerimine on avatud 9. oktoobrini:
https://anette17.typeform.com/to/O4XzqD

Ideekonkurss Välgatus saab teoks Põlvamaa Rajaleidja keskuse, Põlvamaa Arenduskeskuse ja Põlva maakonna koolide koostöös.

Põlvamaa noorte ideekonkursi Välgatus elluviimist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

 

Lisainfo:
Anette Org
Karjääriinfo spetsialist
Põlvamaa Rajaleidja keskus
Tel: 5822 9895
E-post: anette.org@rajaleidja.ee

Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938 / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee