Poiste-solistide lauluvõistlus ootab osalejaid

Eesti Meestalaulu Seltsi poolt ellu kutsutud poiste-solistide lauluvõistluse maakondlik eelvoor toimub tuleva aasta 13. veebruaril kell 15.00 Põlva Kooli Mammaste koolimaja aulas. Kontserdi formaadis toimuvast lauluvõistlusest on kutsutud osa võtma kõik lauluhuvilised poisid ja registreerida lauluvõistlusele saab kuni 7. jaanuarini 2019.

Eesmärgiga edendada ja propageerida poistelaulu, korraldab Eesti Meestelaulu Selts üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise 2019. aasta kevadel juba 11. korda. Lauluvõistlus viiakse läbi kolmes voorus – linnade ja maakondlikud eelvoorud, Lõuna- ja Põhja-Eesti vahevoorud ja lõppvoor. Võistulaulmine toimub järgmistes vanusegruppides ning vanusegruppi kuuluvuse määrab esineja vanus seisuga 5. mai 2019:

kuni 5-aastased poisid (k.a.); 6-7-aastased eelkooliealised poisid (k.a.); 7-9-aastased kooliealised poisid (k.a.); 10-11- aastased poisid (k.a.); 12-aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni; kuni 16-aastased häälemurde läbiteinud noormehed; 17–20-aastased noormehed. Eelvoorus ja vahevoorus on nõue laulda üks laul kas a`capella või saatega naturaalpillidel.

Põlvamaa muusika aineühenduse juhi Eda Heinaste sõnul on Põlva maakond üleriigilisel poiste lauluvõistlusel esinenud väga edukalt. „Lõppvooru on saanud mitu maakonna lauljat -  Kaarel Juurma, Erki Limbak, Jan-Mattias Kottise, Priit Paju, Karl-Rasmus Suvi, Marti Ziukman, Mairo Mendrik. Hea meel on, et selle õppeaasta maakondlik poiste-solistide lauluvõistlus toimub kontserdi vormis ning kontsertmeistriks on lubanud tulla „Minu arm" laulu-ja tantsupeo dirigent ning maakondliku laulu-ja tantsupeo juht Riivo Jõgi," lisas Heinaste.

Läbi lauluvõistluse ajaloo on võimekatel poistele hiljem pakutud rolle teatrite lavastustes ning poisid on saanud võimaluse esineda olulistel tunnustusüritustel. Poiste lauluvõistlus on andnud panuse karjääriks sellistele artistidel nagu Uku Suviste, Pearu Paulus, Koit Toome, Kalle Sepp, Mikk Kaasik ja teised.

2019. aasta poiste-solistide Põlvamaa vooru läbiviimise eestvedajateks on Põlva Kooli muusikaõpetaja Eda Heinaste ning Põlvamaa Omavalitsuste Liit.
 

Lisainfo:
Eda Heinaste
Põlvamaa muusika aineühenduse juht
Tel: 5698 2453
E-post: eda.heinaste@polvakool.ee

Asser Jaanimets
Kultuurispetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5331 0508
E-post: asser.jaanimets@polvamaa.ee