Insikurmus toimub taas heategevuslik Teatejooks

Neljapäeval, 9. mail toimub samaaegselt 26 linnas üle-eestiline heategevuslik Teatejooks. Neljateistkümnendat korda oodatakse jooksma  liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuse nimel  põhikooli noori. Põlvas kogenevad õpilased Insikurmu metsaparki.

Teatejooks on heategevuslik üritus, mis toetab liikumisvõime kaotanud laste ravi. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, kus oluline pole võit, vaid osavõtt ja teadvustamine, et kõik, kellele on liikumisvõime antud, peaksid seda kasutama. Liikumine sõprade ja klassikaaslastega värskes õhus loob positiivse meeleolu ja kogemuse, ühtlasi on hea võimalus õpetada noortele heategevuse tähtsust ning kaasata neid juba varakult heade tegude tegemisse.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks. 

Kus?

Laste heategevussündmus Teatejooks toimub samaaegselt 26 Eesti paigas: Esmakordselt joostakse Narva-Jõesuus, ning juba mitmendat korda jooksevad lapsed Arukülas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Muhus, Narvas, Otepääl, Paides, Peetris, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Tõrvas, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrus.

Kes osalevad?

Jooksevad koolinoored üle Eesti. Osalevad nii koolikaaslastest võistkonnad, kui ka sõpradest koosnevad võistkonnad. Võistkonnas on kaheksa liiget, iga laps läbib 200-400 meetri pikkuse distantsi.

Miks selline üritus toimub?

Teatejooks on nüüdseks saanud juba tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus nad annavad oma panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud.

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitada. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha. 

Mida Teatejooksuga toetatakse?

Teatejooks kutsub toetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevuspargi laiendamist. Sel aastal paneme õla alla lastele koosmängimise võimaluste loomisele.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse läheduses asub ratastoolipark. Selle kõrvale mängualale kavandatakse mitut uut atraktsiooni, et liikumisvõime kaotanud lapsed saaksid õues mängida koos teiste lastega:

  • mitmeotstarbeline linnak, kus saab ronida-turnida, mängida mõtte- ja osavusmänge ning mõelda välja uusi mänge
  • erinevate kõrgustega liivakast, kus madalamad ja kõrgemad liivatasapinnad loovad võimaluse meisterdamiseks ja ehitamiseks
  • ronimis- ja kiikumisvõimalused, et lastel oleks veelgi toredam mängida

Laps on laps, isegi kui liikumine on raskendatud ning vajab selleks abivahendeid. Mängida tahavad kõik ja parim mäng on alati koos teistega, koos oma sõprade ja õdede-vendadega.

Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab igal aastal ravi ligikaudu 3500 patsienti, kelle liikumisvõime on vähenenud või täielikult kadunud. 

Kuidas saab igaüks Teatejooksule kaasa aidata ja laste ravi toetada?

Täiskasvanud saavad Teatejooksul osalevate laste panust ning liikumisvõime kaotanud laste ravi toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)

  • Alates 2006. aastast on Teatejooks annetanud kokku üle 45 000 euro, mis on läinud liikumisvõime kaotanud laste raviks Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuses

Lisaks saab teha annetuse pangaülekandega heategevuskontole, info kodulehel www.teatejooks.ee

Kuidas jooks alguse sai, miks see toimub?

Idee Teatejooksu korraldamiseks said korraldajad Norrast 2005. aasta kevadel, mil viisid Kultuurkapitali abiga Tallinna gümnaasiumiõpilaste võistkonna Oslos toimunud TineStaffeteni teatejooksule. Norras on teatejooks toimunud üle kahekümne aasta ja saavutanud ülisuure populaarsuse – jooksul osaleb üle riigi korraga ligikaudu sada tuhat noort.

Eestis toimus teatejooks esmakordselt 2006. aastal, kui Tallinnas Schnelli pargis ja Kernus jooksid ligi pooltuhat last. 

Fotod ja videod jooksust

Ootame laste pilte, videosid ning muljeid Teatejooksust Facebookis: www.facebook.com/Teatejooks

Kes toetavad?

Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Põlvamaa jooksul osaleb 70 võistkonda maakonna 11 koolist. 

 

Lisainfo:
Põlva Maakonna Spordiliit