« Tagasi

Eesti Rahvusraamatukogus tunnustati kolme Põlvamaa raamatukoguhoidjat

28. veebruaril tunnustati Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu kõnekoosolekul Eesti Rahvusraamatukogus kolme tublit Põlvamaaa raamatukoguhoidjat.

Reet Kappo pälvis Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu teenetepreemia, mis on hinnatuim autasu eesti raamatukogunduses. Reet Kappo töötas raamatukogunduses aastatel 1966-2019, neist 43 aastat Põlva Keskraamatukogu direktorina. Ta on andud hindamatu panuse maakonna rahvaraamatukogude arengusse.

Ainika Mägi valiti auhinna aasta maaraamatukoguhoidja 2018 laureaadiks. Ainika töötas aastatel 2006-2018 Lahe Raamatukogu juhatajana. Aastatel 2017-2018 viis ta Eesti Noorsootöö Keskuse abiga läbi väga toreda kohtumiste sarja. Külas käisid Andrus Kivirähk, Piret Päär, Ilmar Tomusk, Marko Kaldur, Aleksei Turovski jpt. Lisaks toimus veel palju lasteüritusi. Ainika on loodud lastega tegelema - raamatu-koguhoidjana, Kodutütarde ja Noorkotkaste eestvedajana ja noorsootöötajana (viimane ongi tema praegune põhiamet).

Anne Ojaste tunnistati auhinna aasta kooliraamatukoguhoidja 2018 laureaadiks. Anne töötab Põlva Kooli raamatukogu juhatajana ja Põlva Gümnaasiumi raamatukoguhoidjana. Oma töös pädeva, sõbraliku ja avatud inimesena on tapälvinud mõlema koolipere suure lugupidamise. Ta on ka maakonna kooliraamatukoguhoidjate aineühenduse eestvedaja. 2017. aasta sügisel algatas Anne maakonnas 6. klasside õpioskuste võistluse traditsiooni. 2018. aastal oli ta üks Põlvas toimunud õpilasetlejate riigifestivali korraldajatest.

Laureaadid pälvisid kultuuriminister Indrek Saare tänukirja ja Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali tunnustuspreemia.

Fotol Reet Kappo, Anne Ojaste, Ainika Mägi.

Foto: Teet Malsroos


Lisainfo:
Külli Ots
Pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E-mail: kylli@raamat.polva.ee