« Tagasi

„Rampsu raamatukogu“ Saverna raamatukogus

12. detsembril jõudis fondi Aitan Lapsi projekti „Aitan lapsi lugema" raames Savernasse „Rampsu raamatukogu" nime kandev lugemiskeskus (põnev mitmeotstarbeline riiul), mille kujundasid Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased. 

„Rampsu raamatukogu" saab olema 26 raamatukogus üle Eesti. Põlvamaalt valiti välja Saverna raamatukogu, mille juhataja Tiina Hoop on väga tugev laste lugemise arendaja. Koos riiuliga jõudsid raamatukokku kinkeraamatud Soome Instituudilt ja Eesti Lastekirjanduse Keskuselt.

„Rampsu raamatukogu" avati koos Saverna noortekeskusega. Ühiselt uudistati riiulit mitmest küljest. Siin on laudised raamatute paigutamiseks, põnevad kapikesed, väike näitusepind joonistustele, tahvel kirjutamiseks-joonistamiseks ja muudki põnevat. Tore on seegi, et riiulil on rattad ja selle võib viia sinna, kus parasjagu kõige mõnusam ja parem tundub.

Avamisel osales Kanepi valla kultuuri- ja haridusnõunik Kerli Koor. Keskraamatukogu lastetöö spetsialist Sirve Valdmaa õnnitles Tiina Hoopi kingituse puhul ja kinkis omavalmistatud tähemängu, mis ka kohe läbi mängiti.

Talvise koolivaheaja järel (alates 7. jaanuarist) saab alguse Soome kogemustel põhinev programm „Lugemisisu". Lapsed saavad „Rampsu raamatukogust" valida uudiskirjandust ja läbilugemise järel täita lugemispassid. Programmi sisuks on ka loomingulised ülesanded. Kevadel (programm lõpeb 15. mail) saavad kõik passi täitnud lapsed lugemisdiplomi. Sügisel alustatakse programmiga uuesti.

Projekti peamine koostööpartner on Eesti Lastekirjanduse Keskus, maakondades kureerivad projekti keskraamatukogude lasteraamatukoguhoidjad.
 

Lisainfo:
Sirve Valdmaa
Lastetöö spetsialist
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4321
E-post: sirve@raamat.polva.ee