« Tagasi

Põlvamaa ettevõtjate õppereis Läänemaale

12.-13. novembril toimus Põlvamaa ettevõtjate õppereis Läänemaale. Õppereisil osales 16 Põlvamaa ettevõtet.

2020. aasta valiti  toidupiirkonnaks Haapsalu ja Läänemaa. Põlvamaa ettevõtjad said osa Läänemaa maitsete nädala tegemistest.

Läänemaal külastati kahepäevase õppereisi käigus kuut erinevat ettevõtet. Läänemaaga tutvumist alustati pruulikojas Kolk, mis kasutab käsitööõllede valmistamiseks kõige puhtamat ja kvaliteetsemat tooret, pikka kogemust ja piiritut kujutlusvõimet. Läänemaa O.T.T MTÜ on kohalike väiketootjate koostöövorm, mis põhineb vabatahtlikkusel. Koos edendatakse oma tootjaringi turustamisvõimalusi. Lauri-Jaani talu on üks esimesi Eesti mahetalusid, kus kasvatatakse juba 30 aastat mahevilja. Maheviljast jahvatatakse kiviveskil erinevaid jahusid. Marjatar OÜ paneb kõik, mis leidub aias, nurmel, metsas ja niidul purki ja pudelisse. Marjatar nime all valmivad erinevad marmelaadid, veinid, siirupid, sinepid ja kastmed.

Esimene päev lõppes Altmõisa külalistemaja kokkade tervitusega, millesse olid põimitud kohalikud toorained, armastus toiduvalmistamise vastu ja külalislahkus. Tuuru karjamõisas tutvustati osalejatele Johannes Cimmermanni Altmõisa Seltsi töid ja tegemisi.

Teine päev algas talus, kus said tööd ca seitse miljonit töölist – Emesi OÜ. Mesinik Andres on loonud kaubamärgi Mesikuma, kus tootes saavad kokku Läänemaa niitude maitsed ja pisike särts. Lisaks pakub ettevõte mesilasteraapiat teraapiatoas. Õppereis lõppes Lihula Mõisas, kus tutvustati Lihula ajalugu ja sai tutvuda Lihula lilltikandi näitusega.

Õppereisis rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projektist "Põlvamaa PATEE programm 2020-2023".
 

Lisateave:
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5886 2207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee