« Tagasi

Põlvamaa väikeettevõtjad kolivad kolmeks päevaks pealinna

SA Põlvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel on Põlvamaa väiketootjad ja turismiettevõtjad 22.-24. märtsil pealinnas hiljuti avatud T1 Mall of Tallinn keskuses. Veerandsaja ettevõtja seas on nii toidutootjaid, käsitöölisi kui ka turismiettevõtjaid. Kahekümne viiest ettevõtjast pooled kannavad ka Põlvamaa „Rohelisemat märki". Lisaks ettevõtjate ühisele turundamisele on see ka maakonda tutvustav üritus. Kolme päeva jooksul näitame pealinlastele, mida tähendab meie tunnuslause „Põlvamaa – rohelisem elu" ja miks võiks meile külla tulla. 

„Müügiartiklid on pealinlase jaoks erilised, neid tavapoest ei saa. Tuleme ise kliendi juurde, sest väiketegijatele on otsekontakt kõige väärtuslikum. Nii saab ka ettevõtja vahetu tagasiside toote kohta ja kliendil on võimalus tootjaga suhelda", ütles ettevõtlusnõustaja Diana Plakso.  

Pakume külastajatele väga erinevaid tooteid: Euroopaski tunnustust pälvinud Siidrikoja joogid, suussulavad ja auhinnatud Üvasi talu grilljuustud, Tillu Kodukohviku küpsetised, ainulaadne veganmaius Trühvlik, teravamate elamuste otsijatele erinevad küüslaugutooted, külmpressitud kanepiseemneõli, Süvahavva Loodustalu teed, mahe küülikuliha, Käbliku Pruulikoja õllevalik ja palju muud. Käsitööliste lettidelt leiab erilisi ja ainulaadseid kingitusi nii sünnipäevaks kui ka pulmadeks.

Hotell Pesa, Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus ning Eesti Maanteemuuseum tutvustavad külastajatele Põlvamaal suvepuhkuse veetmise võimalusi, veematkakorraldajad on kohal lausa raftiga. 

 „2016. aastal korraldasime sarnase ürituse Solarises ja osalenud ettevõtjad ning ka keskus jäid väga rahule. Eelmisel sügisel tegime ettevõtjatega intervjuusid ja selliste ühisturundusürituste vastu tunti kõige rohkem huvi. Seega võib öelda, et algatus uuesti pealinna tulla tuli ettevõtjatelt. Ühised müügiüritused ei ole olulised mitte ainult uutele ja väikestele ettevõtetele. Toidutoodete puhul on degusteerimine ja otsekontakt kliendiga väga oluline", ütles projektijuht Kaisa Tammoja.

Kolme pealinna päeva sisse mahub ka muusikalisi etteasteid: reedel ja pühapäeval esineb Henrik Hinrikus ning laupäeval Jalmar Vabarna. 

Mida toredat meil seal veel juhtuma hakkab ja kes meiega seal on, selle kohta saab infot Facebooki ürituse „Põlvamaa päevad pealinnas" lehelt. 

Ettevõtmist toetatakse projekti "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" raames.

 

Lisainfo:
Kaisa Tammoja
PATEE projektijuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee