« Tagasi

10 aastat mentorlust Kagu-Eestis

Kagu-Eesti mentorklubi alustas juubelihooaega 6.märtsil Otepääl kahepäevase avaseminariga. Sel hooajal osalevad klubi tegevuses 23 alustavat ja 11 tegutsevat ettevõtjat.

Mentorklubi on laiapõhjaline mentorlusprogamm alustavatele ettevõtetele õppimaks tegutsevate ettevõtjate kogemusest. Mentorklubi kohtumiste raames toimuvad ettevõtlusalased koolitused, suhtlus mentorite ning teiste ettevõtjatega, külastatakse erinevaid ettevõtteid. Iga alustav ettevõtja saab endale personaalse mentori, kes on abiks ja toeks eesmärkide saavutamisel.

Käesoleval aastal tuleb kokku mentorklubi kokku kuuel korral, mis hõlmab kahepäevast tegevust. Järgmine kohtumine toimub aprillis Valgamaal.

"Mentorklubis osalemine annab ettevõtjatele võimaluse küsida otse koolitajatelt, ja saada osalejatelt tagasisidet enda teenuste või toodete kohta," nendib Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso. „Mentorluse on aastatega muutunud järjest populaarsemaks. Kui esimestel aastatel nägime vaeva, et saada kokku piisav hulk huvilisi, siis viimastel aastatel ei ole kõigile soovijatele kahjuks kohti jagunud. On tore, et  ettevõtjad osakavad hinnata mentorluse väärtust ja kasulikkust oma ettevõtte arendamisel," rõõmustas Plakso.

Esimesel hooajal mentiina osalenud OÜ Ööbiksaare Palkmajad tegevjuhti Aivar Jallai, kes tänavu on esmakordselt mentori rollis, meenutab: „Kümme aastat tagasi mentiiks olles kogesin, et ma ei ole oma muredega üksi. Kohtumistest  jäi meelde nõuanne, et kõike ei pea ise tegema, vaid tuleb õppida ülesandeid delegeerima. Minu mentoriks oli toona  Meelis Mälberg,  kes viis mind kokku teiste palkmaja ehitajatega.  Mentoriks soovisin hakata, et jagada oma kogemusi ja olla toeks alustavale ettevõtjale".

Kagu-Eesti mentorklubi tegevusi rahastab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu. Kohtumised saavad teoks Võrumaa Arenduskeskuse, Põlvamaa Arenduskeskuse ja Valgamaa Arenguagentuuri koostöös.

Foto (Janek Marga): Mentorklubi eelmise aasta lõpetajad. 

 

Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee