« Tagasi

Veriora Tsunft avas käsitööaida

28. aprillil avas MTÜ Veriora Tsunft Räpina vallas Verioramõisa külas Kikkaharjal pidulikult käsitööaida ja ühtlasi peeti ühingu lähemate ja kaugemate sõpradega Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Käsitööaida lindilõikamise juures olid EV100 maakonnakoordinaator Marge Trumsi ja Veriora Tsunfti eestvedaja Signe Strohm.


Pärast sõnavõtte andis Aapo Ilves südamliku heategevusliku võrokeelse kontserdi ja söödi ühiselt torti. Koostööpartnerid ja piirkonna väikeettevõtjad tutvustasid oma tooteid, maitsvat suppi pakkus kohalik toitlustaja Uueskuues Koduköök ja kõrvale sai proovida Inda Kärtmanni omaküpsetatud leiba. Külalistele tutvustati aida valmimise lugu, toimusid õpitoad ja käidi helisevat metsa kuulamas. Õpitubasid viisid läbi ühingu liikmed. Väga populaarne oli pesakastide meisterdamise õpituba, kokku valmis 10 pesakasti, ja sama palju huvi pakkus etnonukkude valmistamine. Tegemistes osales ligikaudu sada inimest.

Käsitööaidast saab edaspidigi osta piirkonna ettevõtjate tooteid ja meeneid. Aidas hakkavad põhiliselt toimetama MTÜ Veriora Tsunfti liikmed, kas valmistavad eritellimusel kartongist käsitöökarpe, lisaks sellele korraldatakse nii kogukonnale kui ka külalistele erinevaid õpitubasid.

Aida valmimist toetas Eesti Külaliikumine Kodukant ning 
EV100 maakonnakoordinaator Marge Trumsi andis tsunftile üle "EV100 igas külas" tunnusplaadi.

Fotol (Andrus Karpson): Signe Strohm tänamas Aivar Jallaid (Ööbiksaare Palkmajad OÜ), kes on aida valmimise juures olnud algusest lõpuni läbi erinevate projektide ja talgupäevade.

Vaata rohkem pilte!


Lisainfo:
Kaisa Tammoja
Vabaühenduste konsultant/projektijuht

SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433 
Tel: kaisa.tammoja@polvamaa.ee