« Tagasi

Omatulu teenivad Põlvamaa vabaühendused käisid õppereisil ja läbisid koolituse

SA Põlvamaa Arenduskeskus korraldas 5.–6. aprillini õppereisi Põltsamaale ja koolituse neile vabaühendustele, kes tegelevad oma igapäevase toimimise rahastamiseks toodete või teenuste müügiga.

Reedel, 5. aprillil külastasime õppereisi alguses Tartumaal asuvat SA Luke mõisa. Sihtasutuse juht Gea Järvela tutvustas erinevaid teenuseid ja põnevaid üritusi, millega teenitakse tulu mitte ainult sihtasutuse käigus hoidmiseks, vaid kogutakse ka investeeringute omaosalusteks.  Põltsamaal tutvusime Kamari alevikus (endises „Sakala" tõulinnukasvatuse keskuses)  ajaloolist koolimaja haldava Kamari Haridusseltsi tegevustega. Pärast lõunat külastasime MTÜ Trollitralli mängupesa ja Põltsamaa lossis mittetulundusühinguna alustanud ning nüüdseks äriühinguna tegutsevat Katre Arula meistrikoda. Päeva lõpetasime väga tugeva ja ühtehoidva kogukonnaga Pajusi külaseltsi külastusega. Õppereis oli väga positiivne ja inspireeriv, sest iga ühing oli omanäoline ja nende eestvedajad tõeliselt säravad isiksused.

Laupäeval, 6. aprillil toimus koolitus Jaago Käsitöötalus. Koolituse käigus võeti läbi põhilised teemad toote või teenuse arendamiseks (hinnakujundus, turustuskanalid, müügiedendus s.h reklaam, avalikud suhted, otseturundus jne). Päev oli praktiline ja andis ülevaate eelkõige sellest, mida saab organisatsioon enda nähtavuse ja käibe suurendamiseks teha piiratud ressursside tingimustes. Õpiti ka uusi ja põnevaid vabavaralisi tootefotode ning plakatite töötlemise võimalusi. Väga põhjalikult tutvustati erinevate sotsiaalmeediakanalite võimalusi enda reklaamimiseks. 

Projekti rahastas siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Fotol (Põlvamaa Arenduskeskus): Pajusi külaseltsi juhatuse liikmete pinki proovimas

 

Lisainfo:
Kaisa Tammoja
Mittetulundusühingute konsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee