« Tagasi

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli pakutavaid kogukonna teenuseid saab rakendada iga asutus

Möödunud reedel, 14. juunil külastas Põlvamaa rahvatervise komisjon Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ning tutvus kogukonnale suunatud teenustega. Samuti külastati Tartu Ülikooli Kliinikumi seksuaalvägivalla kriisiabikeskust, kus saavad abi mehed, naised, lapsed ja noorukid, kes on kogenud seksuaalvägivalda või kahtlustavad seda.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool pakub teenuseid nii üksikisikutele kui ka asutustele. Näiteks on haridusasutusel võimalik kutsuda TTHKK õppureid läbi viima mõnd tervisedendusliku projekti või aidata noortel saada aimu bioanalüütiku õppekavast läbi virtuaalreaalsuse prillide. Seda viimast kogesid ka Põlvamaa rahvatervise komisjoni liikmed. Samuti oli neil võimalus proovida eaka simulatsiooniülikonda GERT, mida kasutatakse hooldustöötajate koolitustel, et aidata neil paremini mõista vanuri olukorda.

Tartu Ülikooli Kliinikumi seksuaalvägivalla kriisiabikeskuses võttis külalisi vastu Kai Part, kes on aidanud oma teadmiste ja kogemustega inimeseõpetuse õpiku koostamisel, igapäevaselt toimetab naistearsti ning psühholoogina ja on olnud üks eestvedajatest seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste loomisel.

Seksuaalvägivalla kriisiabikeskused pakuvad professionaalset ööpäevaringset abi seksuaalvägivalda kogenud inimestele. Kai Part rõhutab, et seksuaalvägivald on kuritegu ja ohvriks langenud inimene ei pea tundma end süüdi. Vastutus seksuaalvägivalla eest lasub selle toimepanijal mitte ohvril. Pöördumised keskusesse aasta aastalt aina kasvavad, mis näitab selle olulisust ning inimeste paremat teadlikkust, julgust ja usaldus keskuse töötajate vastu.


 

Lisainfo:
Irena Viitamees
Ennetustööspetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5568 6111
E-post: irena.viitamees@polvamaa.ee