« Tagasi

Täistuuridel Spordinädal tähistab täna koolispordipäeva

23.-30. septembrini toimub nii Eestis kui kõikjal Euroopas järjekordne spordinädal.

Eestis veavad Spordinädala ettevõtmisi Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport kõigile. Maakondades spordiliidud koostöös üldhariduskoolide ja erinevate spordiklubidega. Spordinädala patroonid on Ott Kiivikas, Allar Levandi, Tanja Mihhailova-Saar, Tõnis Niinemets, Konstantin Vassiljev, Sandra Raju ja Kai Realo.

Spordinädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastajate, sportijate tervise alast teadlikkust. Spordinädalast on oodatud osa saama kõik, peamisteks sihtgruppideks haridusasutused, ettevõtted ja spordiklubid.

Täna, reedel, 27. septembril tähistatakse Euroopa spordinädala raames ja Eesti Koolispordi Liidu eestvedamisel kõikjal Eestis üleeuroopalist koolispordipäeva, mille eesmärgiks on jagada koolinoorte hulgas liikumisrõõmu ja kutsuda üles ka lapsevanemaid ning kogukonda olema kehaliselt aktiivsed.

Euroopa koolispordipäevast võtab aktiivselt osa enam kui poolsada kooli üle Eesti, kusjuures sel aastal on lisaks sportimisele fookuses ka tervislik ning täisväärtuslik toitumine. Üle Vabariigi korraldatakse kooli ja kodukoha lähiümbruses spordipäevi, orienteerumisi, miniolümpiaid, ratta- ja seiklusmatku, maastikumänge ning palju muud põnevat. 

Koostöös haridusasutuste, spordiklubide, kogukondade ja spordiliiduga Põlvamaal on Spordinädala raames toimunud ja veel toimumas mitmeid-mitmedi erinevaid liikumispäevasid, matkasid, võistlusi.

Maakonna enamikes koolides on terve nädala jooksul toimunud ja toimub ka täna vahvaid kõikidele vanuseklasside jõukohaseid ettevõtmisi.
Ülemaakonnalise ettevõtmisena võtsid kesknädalal, 25.septembril Põlvamaa kaheksa kooli üheksa võistkonda ette MARATONdistantsi, ehk 42 195 meetrit. Nende koolide noorte enamuses 30-liikmelised võistkonnad panid proovile oma kehalise tubliduse (kiirus, jõud, vastupidavus) ning koos meeskonnana tegutsedes (meeskonnavaim, kaasaelamine, toetamine) joosti läbi maraton. Eesmärgiks püstitada oma kooli rekord maratonijooksus või veel kõrgem eesmärk -  joosta paremini maailmarekordist maratonijooksus – 2:01:39. Jooksu korraldamise sügavam eesmärk on panna noored mõtlema – kui suurt pühendumist, pingutusi, valikuid peab tegema igaüks, et ükskõik mistahes alal tulemuslikult läbi lüüa.
 
SUPERTUBLID olid kõigi üheksa kaasalöönud võistkonna liikmed! Põlva Kooli ja Põlva Gümnaasiumi noortel läks korda joosta maailmarekordist kiiremini, ajad vastavalt 1:59:17 ja 2:00:23. Põlva Kooli vanema vanusastme (6.-9.kl. noored) kõrval lõid teistkordselt kaasa ka algklasside lapsed, kellede võistkonna suurus oli 70 poissi- tüdrukut, kelledest igaüks jooksis 3x200m. Nimetatud koolide kõrval lõid Maratonijooksus  kaasa veel Kanepi Gümnaasium, Räpina Ühisgümnaasium, Viluste Põhikool, Krootuse Põhikool, Tilsi Põhikool, Vastse-Kuuste Kool.

Neljapäeval, 26.septembril kohtusid Lootospargis Põlvamaa koolide algklasside poisid-tüdrukud. Vahval JALPALLIPÄEVAL lõi kaasa 79 tüdrukut (12 võistkonda) ja 109 poissi (16 võistkonda).
Omavahelistes mängudes oli võistlust, emotsioone, eneseületamist ja ka pisaraid – õpetaja kutsus vahetusse, et anda mänguaega võistkonnakaaslasele. Väljakul sai näha kõike seda, mida pakub „suur sportki". Võitjad olid kõik, kes kohale tulnud! Kõikidele osalenud võistkondadele PALL, kõikidele osalenud mängijatele MEDAL ja DIPLOM. Päeva jääb meenutama superpatroon KENA PÄIKSELINE ILM, vahvad pallimängud ja kindlasti OMA VÕISTKONNA pilt koos maskott JALGPALLIKÄRBSEGA.

Mängudele järgnenud tüdrukute festivalil ja poiste osavusvõistlustel kaasa löönutele sai osaks mitmeid vahvaid mänge ja harjutusi. Tüdrukutele pakkus mängurõõmu kindlasti koos SIILIPOISIGA jalgpalli mängida ja palliga "kõksimist" harjutada. Poistel tekitas elevust jalgpallilöögi tugevuse mõõtmine (parim saavutas 75km/h), palli täpsuslöömine rõngasse. TUNNUSTATUD said KÕIK osalejad! TÄNUSÕNAD toetajatele ja korraldajatele: EKSL, Eesti Jalgpalliliit, EOK, Põlva JK Lootos, spordiliit.
 
Nädala sisse on mahtunud DARTSI nädalamäng, orienteerumisteisipäevakute viimane, 25. etapp, Põlva valla liikumiskolmapäevak, jpm. Täna kell 13 saavad Kanepis stardi noororienteerujad, st selguvad Eesti Koolispordi Liidu meistrid ja parimad koolid valikorienteerumises. Meilt osalemas Põlva Kool, Viluste Põhikool, Tilsi Põhikool, Põlva Gümnaasium.

Laupäeval-pühapäeval selguvad Põlvamaa lahtised orienteerumisjooksu meistrid tavarajal ja teatejooksus. Rahvusvahelisel noorte käsipalliturniiril Põlva CUP löövad kaasa võistkonnad Lätist, Leedust, Venemaalt ja loomulikult Eestist. Kolmes vanuseklassis osaleb kokku 20 noormeeste võistkonda. Nii laupäeval kui pühapäeval kell 16 on käsipallisõpradel võimalus Mesikäpa Hallis kaasa elada Põlva Serviti kohtumistele Balti Liigas. Pühapäeval oodatakse Mammaste Tervisespordikeskusesse kõiki noori alates 7-dast eluaastast, et kaasa lüüa Põlva õhkrelva laskejooksul. Siis...

Info maakonnaportaalis – SÜNDMUSED.
Tulemused- vt sport – protokollikd.

Foto (arhiivist): käeplaks SIILIPOISILE vahva päeva eest.

TEGELIKULT!  LIIGU, KUS IGANES!
TEE SEDA ENDALE SOBIVAL AJAL JA KOHAS NING ENDALE MEELDIVATE INIMESTE SELTSIS!  
OLE SINAGI ÜKS LIIKUMISHARRASTAJATE LIIGA PEATGEIJA!

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel. 7994637, 5175848