« Tagasi

Tähtede jooks 2019

1. oktoobril Põlva linnastaadionil toimunud teisel jooksuvõistlusel TÄHTEDE JOOKS oli ainsaks distantsiks staadioniring – 400 m ning võistlemas olid A, B, C, D, E, juunioride ja täiskasvanute vanuseklasside jooksjad. Osalejaid  kokku oli üle 100, jooksjaid oli nii Põlvast, Elvast, Räpinast kui Tartust.

Noori jooksjaid oli innustamas Põlvast sirgunud Eesti üks parimaid orienteerujaid ja pikamaajooksjaid Annika Rihma. Lisaks suurepärastele tulemustele ja arvukatele medalitele orienteerumises kuuluvad Annikale ka kaks Eesti meistrikulda jooksualadelt – 5000 m (2011. a) ja 10 000 m jooksus (2015. a). Tipptasemel sporditegemise kõrvalt on Annika jõudnud omandada kaks kõrgharidust – ühe Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnast ja teise Eesti Kunstiakadeemiast sisearhitektuuri alal.

„Mulle meeldivad mõlemad – nii sport kui sisearhitektuur – ühest saan jõudu ja rõõmu tegelemaks teisega," sõnas 13-kordne Eesti meister orienteerumisjooksus ja kolmekordne Põlva maakonna parim sportlane Annika Rihma.

See, et jooksmine võib olla rõõm, paistis välja nii jooksjate nägudelt kui ka pöidlahoidjate pilkudest.

Kolmas Tähtede jooks toimub aastal 2020! Ole kohal!

Allikas: Põlva vald