« Tagasi

Sirje Tobreluts pälvis teenetemärgi

Eesti Linnade ja Valdade Liit tunnustas 100. aastapäeva vastuvõtul teenetemärgiga Eesti omavalitsussüsteemi ülesehitamise juures olnud olulisi isikuid.

Estonia kontserdimajas tunnustati 19. septembril 2020 esmakordselt ajaloos Eesti Linnade ja Valdade Liidu teenetemärgiga inimesi, kellel on olnud hindamatu panus Eesti omavalitsusüsteemi arengusse.

"Tegemist on kindlasti väärikate inimestega, kelle hulka kuulub omavalitsustegelasi meilt ja Soomest, häid kolleege ministeeriumitest kui ka teaduse esindajad. Igaüks neist on andnud väga olulise panuse nii omavalitsuste kui ka Eesti Linnade ja Valdade Liidu taasloomisse ja kestmisse. Suuresti tänu neile on meie omavalitsused ja omavalitsuste koostöö niivõrd kõrgel tasemel," sõnab Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit  Terik.

Peaminister Jüri Ratas toonitas oma tervituskõnes Eesti Linnade ja Valdade Liidu olulisust kohalike omavalitsuste  esindamisel.

"Tugevad ja tegusad omavalitsused on inimkeskse ning arenguvõimelise riigi vundament. Seetõttu peab meie vahel valitsema headele partneritele omane koostöö. Üheks näiteks, et see juba toimib, on taastatud iga-aastased eelarvekõnelused. Nende tulemusena on valdade ja linnade tulubaas jõudnud taas eelmise majanduskriisi eelnevale tasemele. Ees on ka rida väljakutseid alates omavalituste veelgi suuremast iseseisvusest ja selgemast rollist kuni iibe ja inimeste tervise parandamiseni," rõhutas peaminister. 

Teenetemärgi pälvis Põlvamaalt Sirje Tobreluts, kes on olnud Eestimaa pikima staažiga vallajuht. Alates 1990. aastast töötas Tobreluts Laheda vallavanemana kokku 32 aastat. Sirje juhtis neli aastat Põlvamaa Omavalitsuste Liitu ja on olnud Eesti Maaomavalitsuste Liidu juhatuse ja volikogu liige. Täna jätkab Sirje Põlva Vallavolikogu liikmena.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu ajaloost saab täpsemalt lugeda Liidu kodulehelt aadressil www.elvl.ee/tutvustus