« Tagasi

Serviti leidis võidusoone Balti liigas taas üles

Vastupidiselt eelmisele nädalavahetusele, mil Põlva Serviti pidi Balti käsipalliliigas vastu võtma kaks kaotust, tehti sellel nädalalõpul vigade parandus ja võideti nii tabeliliider HC Viljandi kui ka tapalaste meeskond SK Tapa.

Laupäeval, 20. novembril oli Mesikäpa Hallis oodata pinevat ja tasavägist matši võõrustaja Serviti, kes pidi eelmisel nädalal loobuma üldtabeli esikohast, ning HC Viljandi vahel, kes oli siiamaani püsinud võitmatuna. Kohtumise algus oligi ootuspärane – kuuendal mänguminutil oli seis vaid 3:1 Servitile, kuid mida edasi mäng kulges, seda selgemaks kujunes ka selle kohtumise liider. 10. minutiks oli Serviti läinud juhtima 6:2 Anatolii Chezlovi ja Henri Sillaste tabamustest. Vahe rebisid veelgi suuremaks Eston Varuski muljetavaldav tõrjetöö ja hästi toimiv kaitseliin, mida mulgid ei suutnudki mängu jooksul lahti muukida. Esimene poolaeg jätkus samas vaimus, Serviti eduseis tasapisi kasvas.  28. mänguminutil tabas põlvakaid väike tagasilöök, kui Raiko Rudissaar pidi vigastuse tõttu mängust eemale astuma. Poolaeg võideti sellele vaatamata 15:9.
Teise poolaja algul teenis Viljandi seitsmemeetri karistusviske, mille Ott Varik ka realiseeris ning nii oli Viljandi 11. värava peal, kahandades kaotusseisu neljale väravale. Kuigi Serviti korjas mitmel korral kaheminutilisi karistusi, siis vastast enam lähemale kui neli väravat ei lastud. Kohtumise lõppresultaadiks jäi 29:19 Servitile. Üleplatsimehena viskas Henri Sillaste kõik 11 sihikul olnud viset sisse.
"Võrreldes eelmise nädalavahetusega Klaipedas ja Dobeles, tuli täna kõik palju paremini välja. Kaitse oli sisukam, Eston tegi väravas hea partii ja tehnilist praaki oli poole vähem. Küllap Viljandil ka ei õnnestunud kõik nii nagu nad plaanisid, aga oma esitusega võime kindlasti rahul olla," kommenteeris peatreener Kalmer Musting mängu.

Pühapäeval, 21. novembril võõrustas Serviti oma kodusaalis SK Tapat, kes pidi tunnistama kodumeeskonna üheksapunktilist paremust. Esimesed mänguminutid olid üpriski tasavägised, sest väravaid visati vastasega vaheldumisi. Neljandal minutil viskas Sander Sarapuu värava, mis viis Serviti mängu juhtima seisuga 4:3. Seitsmendal mänguminutil oli seis juba 6:3, Serviti edule oli suureks abiks väravavaht Jürgen Lepasson, kes tegi väga head tööd vastase palli tõrjumisel. Tõusud-mõõnad vaheldusid mõlemal meeskonnal, oli minuteid, kus kumbki pool ei visanud väravaid. Poolajale mindi 13:8 Serviti eduseisus.
Viieväravalist vahet hoiti teisel poolajal pea kümmekond minutit. Henri Hiiend viis Serviti kuue väravaga mängu juhtima (19:13), kuid vastane vähendas koheselt Serviti edumaad. Seejärel tehti palju kiirrünnakuid, mille tulemusena hakkas Serviti oma edumaad suurendama. 51. minutil viskasid Tõnis Kase ja Mathias Rebane väravad, millega viidi meeskond juhtima kaheksa punktiga (28:20). Ülljo Pihus  viskas mängu lõpuminuteil 30.värava, kaua ei pidanud ootama kümnepunktilist vahet, Mathias Rebase  viskest seisis tablool 32:22. Mängu viimase värava viskas Kermo Saksing ja lõpptulemuseks jäi 33:24. Sel korral oli resultatiivseim Sander Sarapuu kuue väravaga. Kermo Saksing järgnes talle viie väravaga ning Tõnis Kase, Mathias Rebane, Anatolii Chezlov, Ülljo Pihus ja Henri Hiiend panustasid kõik nelja väravaga.
"Tapalastega mängus lasime varem suuremat koormust saanud mängijad puhkusele ning mänguminuteid kogusid muidu vähem mänginud mängijad. Tähtis oli võidud kätte saada, selles suhtes läks nädalavahetus igati korda. Uuel nädalal ootavad ees samuti olulised mängud — meistriliiga kohtumine Viljandiga ja nädalalõpus eurosarja mäng Venemaal SGAU Saratoviga," lausus peatreener.

"Möödunud nädalavahetusel saime kaks erinevat mängu. Eesmärk oli võtta neli punkti, see sai täidetud! Valmistusime  nädalavahetuseks tõsiselt, läksime mängudele hea häälestatusega. Laupäeval tegime Viljandi vastu väga korraliku esituse. Eriti särav oli Henri Sillaste esitus. Olime kaitses agressiivsed, ei lasknud Viljandil enda mängu peale suruda. Rünnakul õnnestusime hästi. Pühapäeval saime koosseisuga roteerida ja mänguaega said mängijad, kes laupäeval veidike vähem mänguaega said. See on oluline, sest ees on ootamas tihe graafik ja tähtsad mängud. Kontrollisime kohtumisi ja lõpuks meeldiv võit," lisas Ülljo Pihus omalt poolt.

Foto (autor Helin Potter): plaan paigas, ergutushüüe "Serviti" ja taas mängu.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi