« Tagasi

Rahvaauto Lada 50. juubel toob maanteemuuseumisse uhke paraadi

Sel laupäeval, 25. juulil tähistab maanteemuuseum omaaegse populaarseima automargi Lada 50. juubelit. Sünnipäeva pidustuste puhul toimub suurejooneline paraad, kuhu on oodata üle 100 masina.

25. juulil täituvad maanteemuuseumi välialad nostalgiliste masinate ja mälestustega. Pidupäeva puhul on kokku tulemas sadakond Lada juhti kõikjalt Eestist ja näha saab nii tänapäevaseks tuunitud neljarattalisi kui originaalseisukorda taastatud pärleid.

Ladade masstootmise algusega 1970. aastatel pidi lõppema krooniline sõiduautode puudus Nõukogude Liidus. Ladast sai keskklassi jaoks kauaoodatud pereliige, mis pakkus võimalust reisida, veeta nädalalõppe ja teha sisseoste. "Hoolimata kõrgest hinnast ja autoostu järjekordadest, oli Žiguli nõukogude autokultuuri mõjukaim masin, mille massiline tootmine muutis unistuse eraautost palju kättesaadavamaks" selgitas tollast Lada fenomeni maanteemuuseumi kuraator Paavo Kroon.

Lada päev algab uhke Ladade paraadiga Ihamarust Varbusele. Paraadile on oodatud kõik selle automargi esindajad, kel soov oma töökorras Lada sel päeval sõitma viia. Külastajate abiga selgitatakse paraadil osalenud masinate seast välja kolm imetlusväärseimat sõidukit. Päeva jooksul jagub põnevaid mõõduvõtte ja asjalikke tegevusi nii täiskasvanuile kui lastele

Paraadi toimumisele aitavad kaasa Lada Ride, Eesti Ladaklubi ja Levatek. Päeva teevad põnevaks MTÜ Meeste Garaaž ja saate "Žiguliga idablokis" meeskond.

Lada päevaga tähistab maanteemuuseum ühtlasi oma sünnipäeva.

Rohkem infot ja paraadile registreerimine:
Kanni Kallastu
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Eesti Maanteemuuseum
Tel: 5851 2662
E-post: kanni.kallastu@mnt.ee