« Tagasi

Põlvas toimuvad esimest korda Eesti karikavõistlused topelt-trampetihüpetes

Spordiklubi Traps sai esimest korda õiguse korraldada Eesti  karikavõistlused  nii topelt-trampeti- kui batuudihüpetes. Võistlused toimuvad laupäeval, 16. novembril Põlva Kooli Lina tänava võimlas (Lina 21, Põlva). Võistluste avamine kell 10.00.

Võistlusel osalevad Eesti tugevaimad trampoliinvõimlejad, oodata on ligikaudu 80 noort. Võimalus on näha kõigi selle aasta Eesti meistrite sooritusi, sealhulgas seitsmekordset juuniorite Eesti meistrit batuudihüpetes Kreete Kaasikut ning Eesti meistrit topelt-trampetihüpetes Merlin Klemmi. Osaleda saavad noored sportlased vanuses 7-21 aastat, kes täidavad oma vanuseklassi võistlusmäärusi. Nii tüdrukute kui poiste neljas vanuseklassis jagatakse välja 48 medalit-karikat.

Lisainformatsiooni ja võistluste ajakava leiab Spordiklubi Traps koduleheküljelt ja Facebook'i lehelt ning ka Eesti Võimlemisliidu kodulehelt http://www.eevl.ee/kalender/i-eesti-karikavoistlused-topelttrampeti-

Topelt-trampeti- ja batuudihüpped on trampoliinvõimlemise alad, batuudihüpped on alates aastast 2000 ka olümpiaala. Batuudihüpetes sooritavad võistlejad kümne elemendiga seeria, millest suure osa moodustavad saltod, noorte- ja juuniorklassis näeb juba ka kahekordseid saltosid. Topelt-trampetihüpetes peab sportlane sooritama kaks elementi, mis enamasti on saltod.

Spordiklubi Traps pakub alates aastast 2014 võimalust lastel ja noortel osaleda batuudihüpete treeningutel. Sellest sügisest on võimalus osaleda ka topelt-trampetihüpete treeningutel. Treeningud Põlvas toimuvad Põlva Kooli Lina tänanva võimlas. Eestis saab batuudihüpete treeningutel osaleda veel Tallinnas, Paides ja Tartus.

Foto (autor Agnes Joala):  Hüppab Merlin Klemm (Tartu BG klubi), element "pääsuke". 

Lisainfo:
Karin Joala
Juhatuse liige
MTÜ Spordiklubi Traps
Tel. 5042862
E-post: sktraps@gmail.com