« Tagasi

Põlvamaa turismiettevõtjad ja väiketootjad külastasid Lääne-Virumaad

Põlvamaa turismiettevõtjad ja väiketootjad külastasid 16.-17 novembril Lääne-Virumaad, kus tutvuti sealsete külastuskohtade tegemistega.

Programmi esimene külastuskoht oli Rakvere Tark Maja, mis on esimene energiasäästlik avalik hoone Eestis, kus tegutsevad Rakvere linnavalitsus ja Rakvere Turismiinfokeskus.

Järgnes jalutuskäik Rakvere linnas kohaliku giidi Aivar Niinemägi juhatusel. Ringkäiku alustasime linna keskväljakul Rakvere linna aukodanikule Arvo Pärdile pühendatud skulptuuri juurest. Kuulsime linnuse olulisusestja mõjutustest ning vaatasime üle linna olulisemad arhitektuurinäited. Tee viis meid ka renoveeritud Pikale tänavale.

Põikasime läbi juunis avatud Rakvere Talupoest, mis kuulub kohalikele väiketootjatele ja mille valikus on naturaalne ja kodumaine talutoit ning kohalik käsitöö. Poest võis leida ka põlvamaiseid tooteid.

Rakveres külastasime veel kolm kuud tagasi avatud Bonzai restorani, mille peremees Andrus Albrecht (Bonzo) kostitas meid lisaks maitsvale jaapanipärasele toidule ka muusikalise vahepalaga.
Pärastlõuna jätkus Rakvere linnuses elamusrikka programmiga „Keskaegne seiklus" ja õhtu lõppes Lahemaal Sagadi mõisas. 

Teise päeva esimene külastusobjekt oli Moe Muuseum ja Külastuskeskus. Muuseumigiid andis elava ülevaate viinapõletamisest ja piirituseajamisest Eestis viimase viie sajandi vältel. Muuseum taasavati 2021. aasta kevadel pärast laialdasi renoveerimistöid.

Simunas külastasime Freezedry külmkuivatustehase poodi. Freezedry on esimene ja ainuke külmkuivatatud toodete ja külmkuivatamise teenuse pakkuja Eestis. Poe valikust leiab muuhulgas kuivatatud marju, smuutisegusid ja erinevaid toitusid.  

Programmi lõpetas Aos asuv Näkiuurimiskeskus. Näkiuurimiskeskuses asub kalaspordimuuseum  - erakogu, mida pidevalt täiendatakse. Kollektsiooni teise põneva osa moodustab Näkkidega seonduv.

Täname kõiki vastuvõtjaid ja Lääne-Virumaa Arenduskeskust ning Rakvere Turismiinfokeskust kontaktide vahendamise eest. Eriline tänu kuulub kohalikule giidile Aivar Niinemägile, kes aitas kogu programmi mitmekülgseks tervikuks siduda.

Õppereisi korraldas SA Põlvamaa Arenduskeskus. Õppereisi rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projektist "Põlvamaa PATEE programm 2020-2023".

Lisainfo:

Kristi Kahu
turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Kesk 20, Põlva
+372 5554 3907
kristi.kahu@polvamaa.ee