« Tagasi

Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees on Kanepi vallavanem Piret Rammul

Põlvamaa Omavalitsuste Liidu 31. juulil peetud juhatuse koosolekul kinnitati otsus, et Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees on järgmised 16 kuud Kanepi vallavanem Piret Rammul. Aseesimees on Põlva vallavanem Georg Pelisaar.
 
Põlvamaa Omavalitsuste Liit on asutatud 1994. aastal. Aegade jooksul on liitu kuulunud erinev arv omavalitsusi. Reeglina on kõik Põlvamaa omavalitsused kuulunud selles organisatsiooni ja selles on nähtud head võimalust omavaheliseks suhtluseks ja eelkõige maakonna arengu suunamiseks.
 
Peale haldusreformi 2017. aastal jäi maakonda alles kolm omavalitsust- Põlva, Räpina ja Kanepi. Uues haldusreformijärgses liidus lepiti kokku, et omavalitsused osalevad nii liidu töös kui ka juhtimises võrdsetel alustel ega arvestata omavalitsuse suurust. Otsustati liidu juhtimine rotatsiooni põhimõttel kui ka  esindamise järjekord. Esimesena sai juhtimisõiguse Põlva vald ja Põlva vallavanem Georg Pelisaar, aseesimehe rolli kandis Räpina vallavanem Enel Liin. Teine juhtimisõigus oli Räpina vallal ja vallavanemal Enel Liinil ning aseesimees oli Kanepi vallavanem Piret Rammul.
 
 
Lisainfo:
 
Piret Rammul
Juhatuse esimees
Põlvamaa Omavalitsuste Liit
Tel: +372 523 2601