« Tagasi

Põlvamaa oli esindatud turismimessidel Vilniuses, Riias ja Tallinnas

Aasta alguse turismimessid on Põlvamaale selleks korraks läbi ning väike kokkuvõte toimunust.

24.-26. jaanuarini Vilniuses rahvusvahelisel turismimessil Adventure esindas Lõuna-Eesti ühispinnal Põlvamaad Sigita Matulevičienė, kes on ka Põlvamaal atesteeritud giid. Sigita on pärit Kaunasest, kuid elab juba 10 aastat Tartus ning on hästi kursis meie põhiliste turismiobjektidega. Esindaja tagasiside on, et leedukatele on Lõuna-Eesti veel avastamata kant ning neile tuleks pakkuda koondinfot teemamarsruutide või inspiratsioonitrükisena suurema piirkonna kohta, et nad saaksid oma plaane teha mitmeks päevaks ja näha võimalikult palju.

31. jaanuarist kuni 2. veebruarini toimus Riias rahvusvaheline turismimess Balttour, kus Lõuna-Eesti ühispinnal esindasid Põlvamaad Eesti Maanteemuuseum, Pesa hotell ning üldinfot jagasid Põlvamaa Turismiinfokeskus ja Põlvamaa Arenduskeskus. Messi külastajatele pakkusid huvi messi eripakkumised ning pereatraktsioonid, matkavõimalused (eriti rattaradade info), iluaiad ning kogu Eestit tutvustavad üldmaterjalid. Lõuna-Eestit üldjoontes juba veidi teatakse ning osati isegi välja tuua konkreetseid kohti ka Põlvamaal, kus varem käidud: näiteks Räpina ja selle kaunis park, Taevaskoja, Maanteemuuseum. Usinalt võeti kaasa Pesa hotelli messiks valminud eripakkumine, mis kutsus hotellis peatuma kaheks ööks.  

7.-9. veebruarini toimus Tallinnas rahvusvaheline turismimess Tourest 2020. Puhka Eestis hallis jagasid oma uudiseid ja kutsusid külla Eesti Maanteemuuseum, Mooste Mõis, Pesa hotell ja Taevaskoja Puhkekeskus. Põlvamaa turismiinfot jagasid Põlvamaa Turismiinfokeskus ja Põlvamaa Arenduskeskus. Külastajate pilke köitis Eesti Maanteemuuseumi poolt messile toodud muuseumi BMW (poolekslõigatud auto-eksponaat), kuhu sai sisse istuda ja mille eesmärk oli näidata, kuidas valitsetakse mehhaanilisi jõude auto mehhanismis.

Pesa hotellil valmis messiks eripakkumine nii era- kui ärikliendile ning Mooste mõisal uus flaier. Taevaskoja Puhkekeskus pakkus lisaks Taevaskoja kandi infole külastajatele kosutust Emalätte allikaveega, mis rahvast pungil messihallis inimestele toreda üllatuse pakkus.

Suurt huvi tunti sel suvel Kiidjärvel etenduva muusikali „Vana klaver ehk suusabaasis on tantsupidu" vastu ning sellega seoses uuriti majutusvõimaluste ja külastuskohtade kohta. Messiks valmis muusikali korraldajate ja Põlvamaa Arenduskeskuse koostööna flaier, millel ühel pool muusikali info ja teisel erinevad Põlvamaa külastuskohad, innustamaks inimesi pikemalt piirkonda peatuma jääma ja Põlvamaa eri paiku külastama.

Hallis Elamused ja Maitsed esindas Põlvamaad kodukohvik Tillu, kelle kohapeal küpsetatud saiakeste järele oli peaaegu alati ootejärjekord. Tillu pälvis hääletuse tulemusel Tourest 2020 külastajate lemmiku tiitli.

Messi esimesel päeval anti pealaval pidulikult üle 34 EHE-märgise tunnistust. Neist 25 uuele teenusele, 9 märgist said pikendatud. EHE märgis pikendati ka Taevaskoja Salamaa teenusele "Giidiga matkad Taevaskojas".

Seoses Tourestil osalemisega toimus Põlvamaa Turism Facebooki lehel Põlvamaa Touresti mäng, milles osalejate vahel loositi messi viimasel päeval välja väärt auhinnad: Taevaskoja Puhkekeskuselt Laagrimaja külaliskorteri kasutus üheks ööks, Eesti Maanteemuuseumilt Laste Lõunamaa ühispilet koos majutusega peretoas Pesa hotellilt ning Mooste mõisalt pakett kahele.

Põlvamaa osalemist turismimessidel koordineerib SA Põlvamaa Arenduskeskus. Messidel osalemist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks"  projektist „Põlvamaa PATEE programm 2020-2023".


Lisateave:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee