« Tagasi

Põlvamaa noorte ideekonkurss Välgatus alustab taas

Põlvamaa noorte ideekonkursi eesmärgiks on panna maakonna noori märkama kodukandi kitsaskohti ning pakkuma uute ideede abil neile lahendusi. Ühtlasi võimaldab konkursil osalemine noortel harjutada idee genereerimise ja meeskonnatöö toimimise protsesse, mis annab noortele hea kogemuse edasiseks eluks, tegevuseks tööturul, ettevõtjana või kodanikuaktivistina.

Konkursil osalev idee võib olla äriidee, kodanikualgatuslik või heategevuslik idee, mida on võimalik teostada Põlvamaal. Osalema on oodatud Põlvamaa noortest koosnevad 3-5-liikmelised võistkonnad (alates 8. klassist). Võistkond võib olla mini- või õpilasfirma kui ka lihtsalt sõpruskond – peamine, et oleks huvi midagi ette võtta või oma kodukoha heaks ühiselt ära teha.

Võistkondi juhendavad Põlvamaa tublid tegijad, kelle hulgas on nii ettevõtjaid, asutuste juhte kui aktiivseid kodanikualgatuste eestvedajaid.

Hooajal valitakse välja edukaima idee võistkond, kuid võitjaid on lausa kaks, kuna võistkondade ja nende ideede hindamine toimub kahes kategoorias: a) äriideed b) noortele suunatud või muud kogukondlikud ideed.

Eelnevate aastate parimad välgatajad:

2016/2017. õppeaasta parim noor välgataja minifirma Puujuurikas, kes esitas idee kasutada puidust jäägid ära efektiivselt meisterdades neist pastapliiatseid.

2017/2018. õppeaasta parim noor välgataja minifirma Kristallselge, kelle ideena sündisid igale nahatüübile sobivad kristallikujulise disainiga käsitöö- ning lõhnaseebid.

Noorte ideekonkurssi raamistavad mitmed noortele suunatud sündmused: 3. oktoobril toimub Kagu-Eesti noorte ettevõtluspäev, novembris järgneb esitatud ideede turg, mille käigus iga võistkond leiab endale mentori. Novembrist märtsini toimub treeningperiood, kus konkursil osalevad võistkonnad saavad enda planeeritud tegevuskava alusel oma ideid rakendada reaalsetes situatsioonides. Välgatus kulmineerub aprillis finaalüritusega, kus kuulutatakse välja  ideekonkursi võitjad.

Täpsemat infot tulevaste sündmuste ja ideekonkursi kohta üldiselt edastatakse registreerunud võistkondadele jooksvalt. Registreerimine on avatud 21. oktoobrini.

Ideekonkurss Välgatus saab teoks Põlvamaa Arenduskeskuse ja Põlva maakonna koolide koostöös.

Põlvamaa noorte ideekonkursi Välgatus elluviimist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".


Lisateave:
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5886 2207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee