« Tagasi

Põlvamaa kaasati Segebergi turismiedendusse

28.-31. oktoobril toimus Saksamaal Segebergis kontaktkohtumine, mille eesmärk on arendada Põlvamaa, Segebergi ja Poolas Drawsko piirkonna turismialast koostööd.

Segebergi maakonna välissuhete spetsialisti Rüdiger Janikovski kutsel kohtusid Segebergi maakonna ettevõtluskeskuse ruumides kolme maakonna turismigrupi esindajad, et tutvustada iga piirkonna eripära ja leida turismialaseks koostööks vajalik ühisosa. Nii Põlvamaa, Segebergi maakond kui Drawsko piirkond pole turismisihtkohtadena eriti tuntud ning üheskoos püütakse leida lahendusi, kuidas (välis)külastajate arvu kasvatada.

"Mul on väga hea meel, et me saame Segebergi maakonna kauaaegsete sõprusmaakondadega jätkata koostööd ja seekord ühendada kolm riiki ning maakonda ühise eesmärgi nimel. Kindlasti on meil üksteiselt palju õppida nii turismiarenduses kui turunduses, jagades väärt kogemusi ja samuti murekohti," tõdes töögrupi tervituskõnes Rüdiger Janikovski.

Segebergi maakonnaettevõtluskeskuse juhataja Lars Wrage tervitas kokku tulnud töögruppi ja väljendas toetust kolme riigi maakondade ühise koostöö loomise suhtes.

Põlvamaad esindasid turismitöögrupi kohtumisel Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu, Põlvamaa Arenduskeskuse kommunikatsioonijuht Leevi Lillemäe ja Mooste mõisa juhataja Ulla-Maia Timmo.

Järgmine töögrupi kohtumine leiab aset 2020. aasta algul Poolas Drawsko piirkonnas.

Põlvamaa esindajate osalemist turismialase töögrupi kohtumisel rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Foto (Leevi Lillemäe): Põlvamaa turismigrupp tutvustab turismiarendus võimalusi Segebergi ja Drawsko kolleegidele
 

Lisateave:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee