« Tagasi

Põlva vallas alustas SPIN

Eile, 23. septembril alustas Põlva vallas üle Eesti edu saavutanud noortele suunatud spordipõhine arenguprogramm SPIN.

Kolmel korral nädalas pakutakse 10-13-aastastele poistele ja tüdrukutele tasuta jalgpallitrenne ning erinevate sotsiaalsete ja enesejuhtimise oskuste arendamisele suunatud töötubasid.

SPIN põhineb Suurbritannias suurt edu saavutanud spordiprogrammil, kuid on kohandatud Eesti oludele ning töötab Mandri-Euroopas ainulaadsel mudelil. Programm seob mitteformaalse hariduse ja sportliku tegevuse, kasutades jalgpalli vahendina erinevate sotsiaalsete oskuste õpetamiseks. Nende sekka kuuluvad muuhulgas võistkonnatöö, enesekontroll, suhtlemine, üksteisega arvestamine, kuulamine, konfliktide lahendamine ja eesmärkide seadmine.

Noortega töötavad SPINis tipptasemel jalgpallitreenerid ja noorsootöö taustaga eluoskuste treenerid, kes toetavad osalejate igakülgset individuaalset arengut. Nädalas toimub kolm sessiooni, mille ⅔ keskenduvad jalgpallile, ⅓ mõne loetletud oskuse süvendatud arendamisele.

Programmi esimese kuue aasta jooksul saavutatud tulemused on julgustavad - aasta programmis osalenute seas paraneb koolikohustuse täitmine 24%-l ning õppeedukus keskmiselt 9%. Lisaks paranevad märgatavalt programmis osalejate enesekontroll, enesetõhusus ning prosotsiaalsed hoiakud.

SPIN-programmi avamine Põlva vallas toimub 23. septembril kell 15.30 Ahja spordihoone väliväljakul. Sessioonid toimuvad alates 24. septembrist Ahja spordihoone väliväljakul ja sisehooajal spordisaalis:

E 15.00-16.30

K 15.30-17.00

N 15.30-17.00

SPIN-programmi elluviimist rahastab Põlva vallas Põlva Vallavalitsus, Riigi Tugiteenuste Keskus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus. Üle Eesti toetavad programmi toimimist Euroopa Sotsiaalfond, Siseministeerium, Briti Nõukogu, UEFA Lastefond ning Heateo Mõjufond.

Lisainfot leiab veebilehelt www.spinprogramm.ee.

Foto (Irena Viitamees): hea tahte lepingu allkirjastamine