« Tagasi

Põlva Keskraamatukogu tähistab 95.sünnipäeva

Põlva Keskraamatukogu tähistab 95. sünnipäeva ja kõik huvilised on kolmapäeval, 24. novembril oodatud osa saama väikesest sünnipäevaprogrammist.

Kell 12 musitseerib lugemissaalis pärimusmuusik Piret Aus, tunnustatakse tublimaid lugejaid ning maitstakse sünnipäevatorti (vallavalitsuselt) ja kohvi.

Kell 17.30 tutvustavad Rainer Rahasepp ja Epp Metsaluik lugemissaalis uut raamatut „Mamma jutustused".

Kogu päeva vältel on võimalik tutvuda tulevase kaugtööruumiga (3. korrusel) ja mängida lasteteeninduses loterii-allegrid.

Väljas on huvitavad näitused:

Maarja Küla kunstinäitus "Eriline kunst"
"Põlva Keskraamatukogu 95"
"Oli üks maakonnaleht: 70 aastat Põlvamaa ajalehe Koit esmailmumisest"
"Lasteraamatutel on juubel".

Põlva Keskraamatukogu asutati 1926. aastal Koiola vallamajas Koiola walla awaliku raamatukoguna. Esimeseks juhatajaks sai Koiola vallasekretär Eduard Tamm. Esialgu oli raamatukapis 69 raamatut.

1939. aasta haldusreformiga seoses toodi raamatukogu Põlva seltsimajja ja tegu oli juba Põlva valla keskraamatukoguga. 1950. aastal nimetati raamatukogu Põlva rajooniraamatukoguks. 1955. aastal asutati lasteraamatukogu. (Seltsimajast oli saanud kultuurimaja.) 1950ndate lõpul ja 1960ndate algul kolisid mõlemad raamatukogud Kesk tänava majadesse 25 ja 27. 1975. aastal moodustati ühine Põlva Keskraamatukogu.

25 aastat tagasi, 20. detsembril 1996 avati raamatukogu vastremonditud endises seltsi- ja kultuurimajas (Kesk 16). Põlva Keskraamatukogu täidab ka Põlva valla keskraamatukogu ja maakonnaraamatukogu ülesandeid.

Lugupidamisega

Põlva Keskraamatukogu