« Tagasi

Neli Eesti klubi alustasid teekonda Balti liigas

Balti liiga hooaeg sai täishoo sisse möödunud nädalavahetusel, 28.-29.septembril. Traditsiooniliselt võtavad turniirist osa neli Eesti klubi, kellest tugevamas ehk A-alagrupis mängib Põlva Serviti. Teised kolm – HC Tallinn, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC – kuuluvad teise kuuikusse.
Eelmisel aastal muudetud ja end täielikult õigustanud süsteem jäi samaks. A-grupist pääseb võitja otse nelja meeskonna finaalturniirile, neli järgmist veerandfinaali. B-grupist edenevad kaks paremat, et siis veerandfinaalides üritada pääsu aprillis toimuvale Final Four-ile.

Balti liiga tegi küll stardi eelmisel pühapäeval (22.09), kui Minski SKA kodusaalis Klaipeda Dragunase alistas, ent ülejäänud kümme klubi alustasid sel laupäeval. Serviti võõrusts Dobele Tenaxit ja Zaporožje ZTR-i, Viljandi kohtus kahe koduse konkurendiga ning lisaks külastasTallinnat ja Kehrat veel Riia Celtnieks.

Laupäeval pakkusid kahe naaberriigi valitsevad meistermeeskonnad Mesikäpa hallis kõrgetasemelise ja tasavägise etenduse. Serviti sai kohtumise algul paaril korral ühe väravaga juhtima, kuid jäi siis platsile neljakesi ning Tenax spurtis 8:5 ette. Kaotusseisus 8:11 tabas esmalt Anatoli Tšezlov ning siis hakkasid põlvalastel toimima kiirrünnakud.

Henri Sillaste kahel puhul järjest ja Ülljo Pihus realiseerisid need ning 4:0 vahespurdi toel juhtis kodumeeskond 12:11. Peagi viisid Sillaste ja Alfred Timmo Serviti 14:12 ette, kuid vaheajaks vähenes see minimaalseks – 17:16. Põlvalased alustasid teist poolaega hästi ning pärast kaht Kristjan Muuga väravat juhiti 20:16.

Jaanuaris toimuvale EM-finaalturniirile pääsenud Läti koondislastest kubiseval Tenaxil oli aga käike veel varuks. Vahe vähendati kolme järjestikuse värava toel ühele ning 44. minutil mindi 24:23 juhtima. Serviti visked ei tahtnud kuidagi väravaraamidesse mahtuda või siis pareeris need 37-aastane Ivars Lacis.

Timmo tabamusest jõuti veel 47. minutil viigiseisuni 25:25, kuid Tenax sai siis kahega ette ning edu enam käest ei andnud. 31:29 olid lõpuks Läti meistri võidunumbrid Eesti meistri üle. Timmo viskas viis, Pihus, Sillaste ja Tšezlov neli väravat, vastastest tegi enim pahandust Nikita Pančenko kuue tabamusega.

Ülejäänud Eesti klubide mängude tulemused: HC Tallinn – HC Viljandi 26:17 (12:5) ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - Riia Celtnieks 32:28 (15:13).

Pühapäevased mängud Balti liigas tõid selle nädalavahetuse teise võidu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile, kes alistas koduse konkurendi Viljandi HC 31:26 (15:12). Põlva Serviti tegi 23:23 (12:14) viigi Zaporožje ZTR-iga ning HC Tallinn kaotas kõige napimalt ehk 29:30 (15:14) Riia Celtnieksile.

Põlva Serviti oli enamuse mänguajast mulluse Balti liiga hõbedameeskonna Zaporožje ZTR-i vastu tagaajaja osas. Viigini jõudes järgnes üldjuhul mõõn ning vastane lasti uuesti paari-kolme väravaga eest. 57. minutil juhtis ZTR 23:21, siis tabas Anatoli Tšezlov ja pärast ukrainlaste möödaviset tõi põlvalaste venelasest mängujuht tabloole viigi.

ZTR ründas viimased 25 sekundit ja teenis koos sireeniga karistusviske, kuid suurepäraselt mänginud Eston Varusk tõrjus Andrei Akimenko viske! Tšezlov viskas Serviti kasuks üheksa ja Henri Sillaste viis väravat, vastastel tegid enim pahandust joonemängija Dmõtro Iltšenko ja Akimenko, kes tabasid viis korda.

"Võidetud punkt ja eilegi väärisime kaotusest enamat. Kaitsega võib mõlemal päeval rahule jääda, rünnakul on palju perioode, kus oleme hädas. Õnneks hakkas Tšezlov nii eile kui täna juba vaikselt mängu sisse saama. Aga loomulikult hoidis hiilgavalt esinenud Varusk meid täna elus," kiitis Serviti peatreener Kalmer Musting kogenud väravavahti.

Foto (autor Helin Potter): Hiilgavalt väravasuul tegutsenud Eston Varusk päästis Põlva Servitile viigipunkti Zaporožje ZTR-i vastu.

Allikas: Eesti Käsipalliliit