« Tagasi

Meistriliiga algas Servitile võiduga Aruküla/Audentese üle

Kolmapäeval, 11.septembril tehti algust Eesti käsipalli meistrivõistlustega, kui meeste meistriliigas peeti kaks kohtumist. Võidukalt startis meie kõige tituleeritum meeskond– Põlva Serviti alistas kodusaalis Aruküla/Audentese 40:18 (14:8). Mullune pronks HC Kehra/Horizon Pulp&Paper jäi aga võõrsil 25:27 (14:14) alla Viljandi HC-le. Neljapäeval kohtuvad SK Tapa – HC Tallinn.

Serviti alustas hooaega rekordmeistrina, olles võitnud pooled 28-st iseseisva Eesti meistrivõistlustest. Kehralased aga omavad muljetavaldavat rekordit, sest meeskond on võitnud medali viimased 27 aastat järjest! Neist kuldseid on üksteist.

Kohtumine algas Servitile vaevaliselt ja ootamatult jäädi kodusaalis tagaajaja rolli. Mõneti on see selgitatav sellega, et nii Kristjan Muuga, Henri Sillaste kui Eston Varuskile anti luba jälgida mängu tribüünilt ja mänguaega said seeläbi eelmisel hooajal Coop Põlva ridades mänginud pallurid. Hoolimata vaevaliselt algusest sai Serviti siiski mängu enda kontrolli alla ning stabiiliselt suurendati edu, võites nii poolaja kui ka terve mängu.

"Nii Põlva Cupil kui eurosarjas vähem mänguaega saanud mängijad said täna vajalikku mänguaega. Kuna meil on sel hooajal korralik pingipikkus, siis peame vaatama, et ka vahetusmängijad saaksid mänguaega. Nii mõnelegi mängumehele avaneb seetõttu võimalus kaasa teha ka esiliigas, " võttis Kalmer Musting meistriliiga avamängu kokku.

Väravatega panustasid: Mathias Rebane 10, Sander Sarapuu 5, Henri Hiiend, Otto Karl Kont 4, Tõnis Kase, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo 3, Arturs Meiksans, Raiko Rudissaar 2, Markel Veiko, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Stanislav Kholodiuk 1.

Servitile saab taas kodusaalis kaasa elada 25.septembril kell 19 kui kohtutakse vana rivaali HC Kehra /Horizon Pulp&Paperiga.

Foto (autor Helin Potter): Mathias Rebane (nr 10) viskas Serviti eest kokku 10 väravat. 

Allikas. Põlva Käsipalliklubi