« Tagasi

Maanteemuuseumi liiklusnädal: robootika ja masinate valitsemine

Eesti Maanteemuuseumi liiklusnädal toimub 17.-20. septembril, osalema ootame 5.-6. klasside õpilasi. Tänavused eriprogrammid keskenduvad robootika ja masinate valitsemisele teemadele.

Robotid ja masinad mängivad inimese elus aina suuremat rolli, aga kuidas see meid mõjutab - kas masinad valitsevad meid või vastupidi? Muuseumi uues näitusekeskkonnas "Masinate valitsemine" toimuvates robootika töötubades saavad õpilased katsetada, kuidas robotid saavad meile kasulikud olla.

Eriprogrammis paneme proovile õpilaste senised liiklusalased teadmised ja harjutame ohutu liikluskäitumise võtteid LEGO Mindstorm EV3 robotite abil - nii õpime oma otsuseid paremini läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerime roboteid liikuma õppemattidel, arvestades sealjuures liiklusmärkide ning liiklusreeglitega, mis on juba tuttavad 3. klassis jalgrattalubade tegemise ajast.

Robotite näitel räägime ka isejuhtivatest autodest, mis on meie teedel peagi reaalsuseks saamas seoses digitehnoloogia (robootika, tehisintellekt ja kõrgjõudlusega arvutid) arenguga. Üheskoos arutleme, millised ohud ja võimalused sellega kaasnevad.

Töötoad viib läbi Jaana Kõvatu MTÜ Nuti-Võlurist, mis pakub robootikaalaseid huviringe õpilastele ja töötubasid kõigile huvilistele.

Iga robootika töötoa juhatab sisse giidituur uues masinahallis, mis viib kohtuma märgiliste sõidukitega erinevatest aastakümnetest. Uurime masinate võimusuhet läbi 20. sajandi ning mõtiskleme valitsemise üle liikluses laiemalt.

Maanteemuuseumis toimub 17.-20. septembril iga päev kaks eriprogrammi (giidituur + töötuba) algusega kell 11.00 ja 13.00.

Grupi suurus on kuni 25 õpilast. Programmis osalemise hind on 10 eurot õpilase kohta. Vajalik on eelregistreerimine: kerle.kadak@mnt.ee.