« Tagasi

Põlvamaa on valmis laulu- ja tantsupeo „Minu arm” tule vastuvõtmiseks

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Tule tulemine" on avamäng juubelipeole, mis kannab endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga. XXVII laulu- ja XX tantsupeo tule teekond sai 1. juunil alguse Tartust, Põlvamaale saabub laulu-ja tantsupeo tuli 18. juunil kell 10 kui Võrumaa Kärgulas tule Põlvamaale üle annab.

Tuli läbib kahe päeva jooksul maakonnas 250km olles maakonna inimeste päralt 27 peatuspunktis. Laulu- ja tantsupeo tule auks põlvamaalased laulavad, tantsivad, mängivad pilli ja teevad näitemängu. Tule teekonnal Põlvamaal on ka seitse sellist peatuspaika, kus moodustatakse tantsurühmade, lauljate, pillimeeste või kohalike elanike abiga üks täht sõnapaarist „MINU ARM". Tähe moodustumist filmitakse drooniga. Sõnapaar tervikuna tantsitakse välja Räpina laulu- ja tantsupeol „Üksi pole keegi" 19. juunil algusega kell 19.00.

Laulu- ja tantsupeo tuli liigub maakonnas kolmerattalise elektriauto Nobe, kohapeal valmistatud avatud katusega sõiduauto, piirivalve kaatri ja paadiga. Tuld saadavad ka mitmed rongkäigud ning kõigis peatuspunktides toimub laulu- ja tantsupeo tule jagamine. Tule saamiseks võta kaasa küünal, latern või tõrvik!

Tule teekonna peatuspunktid Põlvamaal: 

18.06

18.06 kell 10:00 KÄRGULA

Võrumaal Kärgula bussipeatuse ja teabetahvli juures toimub tule vastuvõtmine Võrumaalt. Tule annavad üle Antsla ja Võru vallajuhid, Põlvamaa poolt võtavad tule maakonda Kanepi omavalitsusjuhid, Põlvamaa Aasta Ema ja maakonna 2019. aasta laulu- ja tantsupeo kunstnik Epp Margna ning Põlvamaa Aasta isa, pillimees ja Kanepi Segakoori laulja Ülar Kõrge.

18.06 kell 10:30 KANEPI KIRIK

Tule õnnistab teekonnaks koguduse õpetaja Margit Lail. Rongkäik tõrvikuga kiriku juurest Kanepi seltsimaja juurde.

18.06 kell 10:45 KANEPI SELTSIMAJA PARK JA PARKLA

Tule saabumist tervitab pillmimänguga  Heino Tartes. Tule võtab vastu Kanepi Laulu Seltsi esimees Kalmer Lina. Esineb Kanepi segakoor. Seltsimaja taga pargis toimub tantsurühmade Kanepi Kanged, Vunkratas, Kanapää Keerutajad ja Päripidi tantsijatest muusika saatel läbi liikumise ja tantsu M-tähe moodustamine sõnapaarist MINU ARM. Filmitakse drooniga. Kanepi seltsimaja kui Eesti vanima rahvamaja tutvustamine. Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 12:00 PIKAJÄRVE, CANTERVILLA LOSS

Laulu- ja tantsupeo tuli tutvub Põlvamaa ühe vaatamisväärsuse - Cantervilla lossiga. Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 12:40 VALGJÄRVE, kohvik MAITSEV SUUTÄIS juures

Esineb Valgjärve naisansambel Sügiskuld, saadab Veiko Kivi. Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 13:00 SAVERNA LASTEAED SIPSIK

Lasteaia laulu- ja tantsurühmad esinevad tule auks.

18.06 kell 13:30 KROOTUSE KULTUURIMAJA JA BUSSIJAAM

Põlvamaa malevlased korrastavad ja värvivad laulu-tantsupeoliste bussijaama ootepaviljoni - Põlvamaa läheb ilusamaks! :). Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 14:30 KARILATSI TALURAHVAMUUSEUM

Talurahvamuusemi koristustalgud ja lastemänguväljakute korrastamine.  Lastele peitusmängu „Leia Põlvamaa vapiloom kobras".  Veski platsil muusika saatel läbi liikumise I-tähe moodustamine sõnapaarist MINU ARM. Kõik kohalviibijad on oodatud osalema tähe moodustamises. Filmitakse drooniga. Rahvamängude ja talurahvamuuseumi tutvustamine. Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 16:00 VASTSE-KUUSTE KULTUURIMAJA JA KOOLIMAJA PARK

Tule saabumine Põlva valda. Tule vastuvõtt Vastse-Kuuste kultuurimaja juures Tuulemäel. Rongkäik koolimaja parki, kus toimuvad etteasted ja muusika saatel läbi liikumise N-tähe moodustamine sõnapaarist MINU ARM. Esinevad Vastse-Kuuste segakoor, folkloorirühm Kõivokõsõ, segarahvatantsurühm Vihista Viisku ja Vastse-Kuuste Kooli mudilaskoor. Kõik kohalviibijad on oodatud osalema tähe moodustamises. Filmitakse drooniga. Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 17:15 AHJA KÕLAKODA

Eesti rahvatantsu "Kaera-Jaan" sünniloo jutustamine. Meenutame Ahjal sündinud tantsujuht Kristjan Toropit. Esinevad naisansambel "Rukkirääk", rahvatantsurühm "Hõbesõlg" ja Ahja Kooli laululapsed. Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 18:00 MOOSTE

Tule vastuvõtt kultuurimaja ees. Koos laulupeo tulega muusikaline rongkäik teekonnal: Kultuurimaja - Mooste mõis - Mooste Rahvamuusikakool - Mooste folgikoda – lipuväljak. Etteasted. Esinevad Mooste Segakoor ja Mooste Rahvamuusikakooli pillimängijad. Lipuväljakul muusika saatel läbi liikumise U -tähe moodustamine sõnapaarist MINU ARM. Kõik kohalviibijad on oodatud osalema tähe moodustamises. Filmitakse drooniga. Tule jagamine soovijatele.

18.06 kell 19:00 J. HURDA SÜNNIKODU HIMMASTES

Laulu- ja tantsupeo tulele J. Hurda nimelise Rahvahariduse Seltsi ja Lutsu teatri lühinäidend „Meenutus 1869. aasta laulupeost."

18.06 kell 20:00 PÕLVA KULTUURIKESKUS

Laulupeo tule auks kontsert, kus esinevad Politsei- ja Piirivalve Orkester, laulja ja looja Mari Kalkun. Rahvapillide mängija ja aasta rahvamuusik Juhan Uppin lõõtsamängu taustal tule jagamine soovutajatele kultuurikeskuse ees. Laulu- ja tantsupeo tuld tervitab esimese laulupeo kõneleja Jakob Hurt.

22:30 TULI LÄHEB PUHKAMA TAEVASKOTTA

19.06

19.06 kell 8:30 PÕLVA MAARJA KIRIK

Tule õnnistab teekonnaks koguduse õpetaja Toomas Nigola. Tule jagamine soovijatele.

19.06 kell 9:15 PUSKARU

Kanepi/Leevaku tee ja Postitee ristmikul. Tule jagamine soovijatele, Postitee tutvustamine laulu-ja tantsupeo tulele.

19.06 kell 11:00 TILSI KÕLAKODA

Etteasted rahvatantsurühmalt Tantsurõõm; Tilisi kooli lastelt ja  Lahedatelt Muttidelt. Muusika saatel läbi liikumise A-tähe moodustamine sõnapaarist MINU ARM. Kõik kohalviibijad on oodatud osalema tähe moodustamises. Filmitakse drooniga. Tuli tõuseb Tilsi vaatetorni. Tule jagamine soovijatele.

19.06 kell 12:00 VANA-KOIOLA RAHVAMAJA

Tuli külastab näitemängude proove. Tule jagamine soovijatele.

19.06 kell 12:30 LEEVI KÜLAPLATS

Tule saabumine Räpina valda.  Lühinäidend „Kuidas pääseda TV-sse". Tule jagamine  soovijatele. Tuli külastab Leevi uut raamatukogu ja astub läbi kogukonnapoest, kus tule auks musitseerib Kait Tamra.

19.06 kell 13:30 SÜVVAHAVVA VILLAKODA

Maailma vanima villakoja töö tutvustus. Süvvahavva loodustalus väejookide jaoks teekimpude tegemine „Minu arm" peost osavõtvatele maakonna tantsurühmadele, laulukooridele ja pillimängijatele.

19.06 kell 15:00 RUUSA KÕLAKODA

Tuli külastab uut kõlakoda - ikka veel ehitatakse! Etteasted ja muusika saatel läbi liikumise R-tähe moodustamine sõnapaarist MINU ARM. Kõik kohalviibijad on oodatud osalema tähe moodustamises. Filmitakse drooniga. Tule jagamine soovijatele.

19.06 kell 16:00 VILUSTE KOOLIMAJA

Esinevad Viluste rahvatantsijad ja võimlejad ning Viluste Põhikooli mudilaskoor. Koolimaja ees, muusika saatel moodustatakse läbi liikumise M-täht sõnapaarist MINU ARM. Filmitakse drooniga. Tule jagamine soovijatele.

19.06 kell 17:00 VERIORA, HEINO MÄHARI kodukoht

Tuli külastab Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaleri ja rahvamuusika edendaja Heino Mähari kodukohta. Musitseerib noor akordionist Raul Petersell.

19.06 kell 18:00 RÄPINA LAULUPEOSALU

Puu istutamine Laulupeosalu rajamise 50. aastapäeva ja laulu- ja tantsupeo juubeliaasta tähistamiseks. Esineb Räpina puhkpilliorkester ja laulukoor.

19.06 kell 19:00 RÄPINA TULETÕRJEVÄLJAK

Tuletõrjeühingu väljakul saab alguse Räpina valla tantsu- ja laulupeo „Üksi pole keegi" tantsupidu. Peo lavastaja on Räpinast pärit tantsujuht Heleri Kängsepp.Tantsupeol osalevad Räpina valla laste ning täiskasvanute rahvatantsurühmad ning võimlejad. Tantsupeo lõppedes moodustub tantsijatest tantsuväljaku ja kiriku vahelisele alale laulu-ja tantsupeo pealkiri MINU ARM. Tule jagamine soovijatele.

19.06 kell 20:00 RÄPINA MIIKAELI KIRIK

Räpina valla tantsu- ja laulupeo „Üksi pole keegi" laulupidu. Laulupeol osalevad solistid Arhanna Sandra Arbma ja Alen Veziko, Räpina ja Põlva koorikollektiivid ning Tartu Akadeemiline Meeskoor. Ettekandele tulevad isamaalised-, laulupeo- ning vaimulikud laulud. Laulude saateks mängib keelpillikvartett Riivo Jõgi juhendamisel. Vahetekste loeb õpetaja Urmas Nagel. Tule jagamine soovijatele.  Tuli jääb ööseks puhkama kirikusse.

20.06

20.06 kell 08:00 RÄPINA MIIKAELI KIRIK

Tule õnnistab teekonnaks koguduse õpetaja Urmas Nagel. Tule jagamine soovijatele.

20.06 kell 8:30 RÄPINA SADAM

Tuli läheb Lämmijärvele suunaga Mehikoorma sadam ja majakas. Tuli liigub piirivalvekaatril. Kõik on oodatud tule saatmisele. Tule jagamine soovijatele. Aapo Ilves laulab järvele lahkumise laulu.

20.06 kell 9:00 MEHIKOORMA MAJAKAS

Tuli külastab tuletorni. Hommikupiknik pillimängu saatel. Võimlemiskava „Minu arm"  tantsupeo võimlejatelt.  Laulu- ja tantsupidudest räägib Urmas Kalla. Tule jagamine soovijatele. Tuli saadetakse paadiga majaka läheduses randunud piirivalvakaatrini. 

LAULUPEO TULI JÄTAB KOHTUMISENI PÕLVAMAAGA!

20.06 kell 10:00 PIIRISSAARE

Põlvamaa annab tule üle Tartumaale. Head teed!

Vaata „Tule tulemise" ajakava ja teekonda reaalajas: https://bit.ly/2OU5qMd

Sotsiaalmeedias jagamisel kasuta märksõnu: #tuletulemine #laulupidu #tantsupidu #minuarm 

Avafoto: Pääro Metsand