« Tagasi

Kuhu minna ja mida teha jõulukuul Põlvamaal?

Jõulud on aasta imelisim aeg. Parim kingitus, mida saad teha endale ja oma kallitele lähedastele, on koos veedetud aeg! Siit leiad lühikese ülevaate, kuhu minna ja mida teha koos kallima, pere, sõprade või kolleegidega Põlvamaal.

6.-21. detsembrini sisustab jõuluootuse aega Karilatsi Vabaõhumuuseum, kus saab kaasa elada Jõulusoki seiklustele. Jõulusoki suur süda mahub parasjagu sokisäärde, kuid peale headuse ja helgete jõulumõtete mahub ühe jõulusoki sisse veel küllaga teadmisi-õpetusi vanadest ja uuematest jõulukommetest, lustlikke mänge ja laulujorusid ning kõik see viib lõbusa seikluseni Karilatsi muuseumimajades, kus kohtame toredaid tegelasi ja võtame ette jõuluseid toimetusi. 14. detsembril toimub muuseumis Jõulupäev peredele, mille programm stardib kell 11 ja kell 13.

10.-13. detsembrini ootab Mesipuu talus külastajaid tore Jõulutare. Kavas on metsaretk, jõulujutt ja väike kehakinnitus jõululõkke ääres, medaljonide ja jõuluehete valmistamine, tutvumine talu lambatallede ja küülikutega, mängud ja laulud ning soovi korral tuleb külla ka jõuluvana.

11.-20. detsembrini on võimalik osa saada Eesti Maanteemuuseumi jõuluprogrammist „Ränduri talvetee". Tule seikle maanteemuuseumi lumistel talveteedel ja jõulueelsete toimetuste maailmas! Rändureid ootavad: valgusfoori piparkoogi küpsetamine, masinahalli seiklusretk, jõulusõit hobusaani- või vankriga, lõkkejutud ja soojendav jõulutee.

11.-13. detsembril avab jõulumaa Mooste mõis. Tegevused toimuvad Jõuluvana Postkontoris, Jõulumängude ning Jõulutoitude Tubades. Veskiteatris vaadatakse Jõuluetendust ja iga osaleja saab Jõuluvanalt väikese paki. Igaüks saab süüa Jõulujäätist.

Imelises Mooste Viinavabrikus saab nautida 3-käigulist jõuluõhtusööki.

Loovusait kutsub meeskondasid suurele aastalõpu ajarünnak-seminarile. Aju ragistamiseks ja ehedas keskkonnas kvaliteetaja veetmiseks on välja töötatud kolm erinevat paketti.

Pesa hotell Põlvas pakub eksklusiivset Aastalõpuballi peopaketti kahele ööbimisega 28.-29.12 (1 öö)

Pane tähele, et jõuluprogrammid on ettetellimisega ning paljudel neist ka osalejate arv piiratud!

Täpsema info kõigi jõuluprogrammide ja Põlvamaal toimuvate jõulusündmuste, -laatade, -etenduste ja muu kohta leiad: https://visitpolva.ee/joulutegevused-polvamaal.


Lisateave:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee