« Tagasi

Serviti tõusis taas Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga liidriks

Kolmapäeval, 1. detsembril Mesikäpa Hallis peetud meistriliiga kohtumine HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga tõi Servitile järjekordse võidu, kui kehralased suudeti alistada lausa 14 punktiga. Seitsme punktiga kerkis Serviti taas käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga üldtabelis liidrikohale.

Punktiskoori avas teisel minutil Tõnis Kase, kellel õnnestus mängu vältel viiel korral palli visata vastase võrku. Serviti edumaa saavutamises aitas kaasa Väravavaht Eston Varuski tulemuslik tõrjetöö. Neljandaks mänguminutiks juhiti 3:0. Vastane sai esimese värava alles viiendal mänguminutil. 12. minutil oli Serviti edumaa viieväravaline, 7:2. Viis minutit hiljem viskas Mathias Rebane meeskonnale kümnenda värava,  edumaa oli kasvanud seitsme-punktiliseks (10:3). 24. mänguminutil kasvas  vahe kümnepunktiliseks, kui Henri Hiiend viskas meeskonnale 15. värava ja tegi seisuks 15:5. Eredaimalt paistis silma Mathias Rebane, kelle kiirrünnakud kasvatasid Serviti ja HC Kehra vahelist vahemaad. Samuti viskas Serviti palju üleplatsi väravaid, mille tulemusena käis peamiselt mäng Serviti poolel ja nii oli kaitsel ja väravavahil palju tööd, ent Serviti kaitse püsis tugeva müürina. Poolajale mindi 15-väravalise edumaaga, 20:5.
Teisele poolajal muutis vastane taktikat ja algas järkjärguline punktivahe vähendamine. Seda näitas tulemus tablool: 36. minutil oli seisuks 23:10. 44. mänguminutil Raiko Rudisaare viske tulemusena seisis tulemustabelil seis 26:13. Servitile viskas 30. värava 54. minutil Markel Veiko ja nii oli Kehra võistkond 13-punktilises kaotuses (30:17). Mängu viimastel minutitel tempo kiirenes, kuid ka siis ei lubanud Serviti külalisi lähemale kui 11 väravat ning mängu lõpptulemuseks jäi 33:19. Resultatiivseimad mängijad olid Mathias Rebane, kellel õnnestus pall vastase väravasse visata üheksal korral ning Tõnis Kase, kelle arvele jäi viis väravat. Raiko Rudissaar, Ülljo Pihus, Henri Hiiend ja Andris Celminš panustasid kolme väravaga.

Servitit ootab sel pühapäeval, 5. detsembril kodusaalis kell 17 ees EHF European Cupi korduskohtumine SGAU-Saratoviga, mis otsustab nende eurosarja saatuse. Tulge omadele kaasa elama!

Fotol (autor Helin Potter) väravat ohustamas põlvakate resultatiivseim mängumees Mathias Rebane.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi