« Tagasi

Kanepi gümnaasiumis toimus I LEGOpiknik

Trimestri viimasel koolipäeval toimus meie koolis algklasside esimene LEGOpiknik, kus iga koolilaps sai tunda ennast tõelise leiutajana.  ETTEVÕTLIKU KOOLINA sai päev ellu kutsutud eesmärgiga arendada õpilaste loovust, algatusvõimet, vastutust ja hoolivust nii enda kui ka kaaslaste tegevuse vastu.

Hommikul kooli tulles olid igalühel ranitsa asemel kaasas oma LEGOklotsid ja piknikutekk. Päeva sissejuhatuses tutvustati LEGO ajalugu ja vaadati inspireerivaid videoid. Ürituse avas Kanepi vallavanem Mikk Järv, kes näidistööna konstrueeris Eesti lipu.

Seejärel suundusid väikesed leiutajad oma piknikualale meisterdama. Õpilastel oli palju lennukaid ideid ja need paistsid välja ka valminud ehitistest. Kõik 49 osalejat suutsid oma pöörased ideed käega katsutavaks teha ning nii valmisid näiteks ilusalong, lillepood, bangalo, hotell, jäätisekohvik, rallirada, Türgi kuninga loss, Ninja muuseum, jumalate võitlusstseen, turvameeste maja, Paradiisi saar, loomakliinik, tank ja tuletõrjeauto.

Õpilased said tunda ennast tõeliste kunstnike, arhitektide ja inseneridena. Päeva lõpuks visandati oma tööd ka paberile ning ühiselt valmisid plakatid leiutistest. Kõik osalejad said premeeritud tänukirja ja maiustusega. Nii õpilased kui ka õpetajad tundsid teistmoodi koolipäevast rõõmu ning tänutunne peegeldus nende silmadest.

Kanepi Gümnaasiumi klassiõpetajad

Foto: Kanepi Gümnaasium