« Tagasi

Serviti edenes käsipalli Balti liiga tabelitippu

Möödunud nädalavahetus, 9.-10. oktoober möödus Põlva Servitil Balti liiga mängudega. Maha peeti kaks kohtumist Lätist külla sõitnud meeskondade HK Ogre ja SK Latgolsiga.

Laupäeval, 9. oktoobril astuti vastamisi HK Ogre meeskonnaga. Juba mängu alguses algas tihe rebimine – kord juhtis Serviti, siis jälle Ogre. Henri Sillaste vise tõi meeskonna kaotusseisust välja ja viigistas 3:3.  Tõnis Kase tabav vise viis Serviti mängu juhtima. Poolajale mindi seisul 19:15.
Teisel poolajal avas punktiskoori taaskord Tõnis Kase, kes realiseeris seitsme-meetri viske. Kogu matši vältel ei väsinud kumbki meeskond ja tormiline heitlus kestis lõpuni. HC Ogre pidi seekord tunnistama Serviti paremust, jäädes alla üheksa punktiga. Mängu lõppedes seisis tablool 37:28. Kõige rohkem tabas Serviti eest Raiko Rudissaar, kes sahistas vastase võrku kaheksal korral. Tema järel teenis Tõnis Kase meeskonnale seitse punkti, Anatolii Chezlov viis. Ülljo Pihuse arvele jäi neli väravat ning Henri Sillastele kolm.

Pühapäeval, 10. oktoobril mängiti Läti klubi SK Latgolsiga. Mängu avavärava viskas Serviti ridade uustulnuk Kermo Saksing, kes tegi kogu mängu vältel head tööd, realiseerides lausa üheksal korral. Serviti viiest seitsme-meetri viskest realiseeris Saksing neli väravat.
10. mänguminutiks oli Serviti edumaa vastase ees juba kuue-punktiline, kuid vastane suutis üsna kiiresti punktivahet vähendada. Serviti näitas üles meeskonnavaimu ja suurendas edumaad vastase ees veelgi suuremaks, poolajale mingi seisuga 24:16.
Teine poolaeg oli täis kiirrünnakuid ja paraku ka kollaseid kaarte. Sarnaselt eelmise mänguga ei väsinud kumbki meeskond ja õhkkond saalis oli ärev mängu lõpuni. Serviti ei murdunud, vastane alistati kindlalt. Hendrik Varuli vise tõi tabloole lõpptulemuse 47:27. Pühapäevase mängu resultatiivseim mängija oli Kermo Saksing, kes kavaldas vastase väravavahi üle suisa üheksal korral. Kaheksa väravat suutis skoorida Hendrik Varul ning seitse Mathias Rebane. Sander Sarapuu teenis meeskonnale kuus punkti, Tõnis Kase ja Arturs Meikšans aga viis.

"Kahe päeva lõikes ei olnud mängud kindlasti mitte kõige õnnestunumad kaitse kohapealt. Ogrega oli kaitsetegevus suhteliselt nõrgavõitu, Latgolsiga kordus põhimõtteliselt sama stsenaarium. Rünnakus toimetati hästi. Mõlemal päeval pärast poolaega parandati kaitset. Oluliseim oli see, et saime võidud kätte ja neli punkti tabelisse. Samuti oli oluline, et need, kes tavaliselt teist viiulit mängivad, said seekord palju mänguaega. Siinkohal tasub Markel Veikot ja noort Kermo Saksingut esile tuua," kommenteeris nädalavahetust peatreener Kalmer Musting.

Ees seisavad 2. ringi eurosarja mängud Kaunase Granitasega — võõrsil mängib Serviti järgmisel pühapäeval, 17. oktoobril 14.00. Korduskohtumine toimub koduses Mesikäpa hallis 23. oktoobril kell 18:00.

Fotol (autor Helin Potter) Serviti meeskond (valgetes särkides) kaitseaktsioonis.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi