« Tagasi

Kas kultuuripealinn toob õnne meie õuele?

Loojad ja kultuurikorraldajad, ettevõtjad ja poliitikud, õpetajad ja õpilased, ametnikud ja vabamõtlejad, kutsume teid kuulama ja kaasa mõtlema seminaril "Kas kultuuripealinn toob õnne meie õuele?" , mis leiab veebikeskkonnas aset teisipäeval, 15.06 kell 15-17.

Tartu ja Lõuna-Eesti valmistuvad Euroopa kultuuripealinna tiitliaastaks, aastaks 2024. Kultuuripealinna teema, Ellujäämise Kunstid, fookuses on loodushoidlikum linna- ja maakultuur, liikumine ja vaimne tervis, paikkondlike omapärade esiletoomine, haritus ja leidlikkus, põlvkondade koosloome, kriitiline ärksameelsus ja valdkondadeülene koostöö.

 

Vaieldamatult on kultuuripealinna ettevalmistamise ja läbiviimisega seotud tegevustel mõjud meie piirkonnale ja selle elanikele, loojaile ja ettevõtjaile. ​Millise jälje Euroopa kultuuripealinna tiitli kandmine jätab või jätta saab - korraldajaile, kultuurimaastikule, publikule - ja millest suurprojekti edukus sõltub, sellest räägib meile Triin Männik. Miks Tartu kultuuripealinnaks üldse kandideeris, millised on linna ootused Tartu 2024 valmistumise protsessile ja ka protsessi tulemusele ning mida on juba tänaseks kogemusest õpitud ja võidetud tutvustab meile Marleen Viidul.


Seminari teises osas saame küsimusi küsida ja arutleda milliseid mõjusid meie tahame kultuuripealinnaga seonduvalt Põlvamaale.  Mida silmas pidada, et tekiksid pikema-aegsed positiivsed mõjud?


Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 14.06 õhtuks SIIN

Kõigile registreerunuile saadame 15.06 hommikul lingi, millega seminaril osaleda.

Esinejaist

Väikese kommunikatsioonibüroo Pluk kaasasutaja ja -omanikuna aitab Triin Männik hetkel EKA arhitektuuriteaduskonna tegemistele Eestis ning väljaspool kõlapinda leida ning nõustab mitmeid eraettevõtteid kommunikatsiooniküsimustes, tegeledes nii strateegilise nõustamise kui praktiliste küsimustega. Triinu kogemustepagasist leiab aga ka Tallinn 2011 Euroopa kultuuripealinna projekti kunsti- ja linnaruumiprogrammi korraldamise ning 6 aastat üle-eestilise muuseumiöö kommunikatsioonitööd, Pähni metsakõlakodade sõnumite loomise, jpm.

Marleen Viidul on lõpetanud Tartu ülikooli klassikalise filoloogia bakalaureuse ning kultuurikorralduse magistri õppekava, korraldanud Tartu tudengipäevi, töötanud Kõrgema Kunstikooli Pallas arendusjuhi ja õppeprorektorina ning Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna peaspetsialistina. Alates 2016. aastast on Marleen Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja.

Seminari korraldab Põlvamaa Arenduskeskus.

Seminari eesmärk on jõustada Põlva maakonna kultuuriloojaid ja -korraldajaid, ettevõtjaid ja elanikke Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta ettevalmistamitamisel. Et siinne piirkond paistaks Tartu 2024 kultuuripealinna programmis silma.


Lisainfo:

Evelyn Grzinich

kultuuri- ja välissuhete spetsialist

evelyn.grzinich@polvamaa.ee

tel +372 5 138 599