« Tagasi

Põlva Serviti tegi kodusaalis ajalugu ja edenes eurosarjas veerandfinaali

Väikelinna Põlva käsipalliklubi esindusvõistkond Serviti tegi laupäeval, 20. veebruaril kodusaalis, Mesikäpa hallis ajalgu alistades EHF European Cupi kaheksandikfinaali korduskohtumises Saratovi SGAU 28:23 (12:10) ja edenedes koondtulemusega 56:51 eurosarjas veerandfinaali kaheksa parema võistkonna hulka. Märtsi lõpul peetavate veerandfinaalide paarid loositakse veebaruarikuu viimasel nädalal. Hetkeseisuga on koha kaheksa hulgas kindlustanud Rumeenia klubi Baia Mare CS Minaur ning rootslaste Ystads IF.

Mängida eurosarjas 16 parema hulgas ei olnud Servitile võõras kogemus, aga kaheksandikfinaalist veerandfinaali ei olnud ükski Eesti käsipalliklubi veel jõudnud. Lisaks edasipääsule püüdis Serviti ka Eesti klubide esimest võitu Venemaa meeskonna üle. Korduskohtumise võiduga tehti seega ajalugu mitmel liinil.

Enne kaheksandikfinaali esmakohtumist tundis Kalmer Musting head meelt, et kõik mehed peale Henri Sillaste on rivis, vigastustest priid ja täis tahtmist mängida. Muret tekitas aga meeskonna mänguvorm, mis veebruarikuu kohta just kõige parem polnud. Esmakohtumine võõrsil lõppes viigiga 28:28 ning edasipääsu eest tuli võidelda kodusaalis Põlvas. Esmakohtumise järgselt leidis peatreener, et oli halastamatu tempoga mäng, õnneks Serviti kaitse ja väravavaht tegid suurepärast tööd. Lisaks saadi kindlust, et Venemaa koondise väravavahi Stanislav Tretõnko seljataha väravasse saab palle visata küll. 

Kodusaalis ei alanud kohtumine üldse mitte kergelt, oma mängu ei saadud ka kohe käima. Eduseisul 2:1 jäädi rünnakul hätta Venemaa koondise väravavahi Stanislav Tretõnko ülemängimisega, lisaks patustati valesöötudega. Pikaajalised Serviti toetajad teavad, et kui mäng algab raskelt, siis on lõpus kõik võimalik. Kuigi fännid said oma meeskonnale kaasa elada vaid interneti vahendusel ülekannet jälgides, siis Serviti ei andnud peale rasket algus alla ning kaotuseseisut tuldi välja nii edukalt, et vastane koguni 12. minuti jooksul ühtegi palli meie Eston Varuski seljataha ei suutnud viia.

Teine poolaeg jätkus sealt, kust esimene poolaeg lõppes – Eston Varusk väravas ning kaitse värava ees tegid suurepärast tööd ning Servitile määratud 2-minutilsed karistused ei toonud kaasa sellist mängupildi muutust, et edasipääs veerandfinaali oleks kahtluse alla sattunud. Väga hea meeskonnatöö, ka vähemuses mängides, näitas korduskohtumises, hoolimata vastase võitlusest, Serviti paremust. Korduskohtumises õnnestus meeskond mitmekülgselt ka rünnakul – tehti häid vaheltlõikeid, saadi kiirrünnakuid ja pommitati tagaliinist.

"Tõesti super hästi mängitud mäng kuigi mängu algus oli meie jaoks raske, eriti rünnakud. Kuid me saime täna raskest hetkest üle, edasi läks mäng hästi, suutsime mängu kiiremaks saada. Kui alguses olime hädas vastase väravavahiga, mitmed 1:1 olukorrad jäid tegemata, siis mängu jooksul suutsime ka need lahendada. Super esitus hoolimata üksikutest vigadest! Natuke uskumatu, aga oleme eurosarjas kaheksa parema hulgas ning saame kaks väga kõva mängu veel. Olen super rahul, oleme eurosarjas kaheksa hulgas, kus on meie koht! Edasi vaatame, kelle loos vastaseks toob," jagas rõõmu peatreener Kalmer Musting.

Kohtumises panustasid väravatega: Kristjan Muuga, Andris Celminš, Mathias Rebane 4, Tõnis Kase, Alfred Timmo 3, Sander Sarapuu, Anatolii Chezlov, Mario Karuse 2, Otto Karl Kont, Ülljo Pihus, Carl-Eric Uibo, Henri Hiiend 1.

Põlva Serviti ei saa pikalt puhata. Eesti Vabariigi sünnipäeval 24. veebruaril kohtutakse kodusaalis Eesti käsipalli meistrivõistluse meeste meistriliiga raames Tallinna võistkonnaga. Publikut saali ei lubata.

Foto (autor Helin Potter): hea meeskonnatöö ning üksteise toetamine oli eurosarjas edasipääsu võti.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi