« Tagasi

Servitile Balti liigas kaotus

Peale pikka pausi Balti liiga mängudes, sõitis Põlva Serviti nädalavahetuseks Leetu, et kohtuda Klaipeda Dragunase ja Kaunas Granitas-Karysega. Tasavägises kohtumises Klaipeda Dragunasega pidi Serviti tunnistama vastase paremust 30:32 (17:16). Peale kohtumist selgus, et Läti Vabariik oli muutnud COVID-19 levikust tulenevalt piiranguid ning selleks, et siiski kodumaale pääseda, ei olnud võimalik pühapäevast kohtumist Kaunas Granitas-Karysega pidada. Balti liiga pühapäevased tühistati mängud.

Hoolimata võõrsil saadud kaotusest jätkab Serviti Balti liigas liidrina olles kogunud üheksa mänguga 14 punkti, edestades seitse kohtumist pidanud ZRHK Tenax Dobelet ja Klaipeda Dragunast, kellel mõlemal on tabelis kirjas 10 punkti.

Mäng algas põlvakatele edukalt kui Mathias Rebane edukalt skooris, lisaks õnnestusid ka Carl-Eric Uibo ja Tõnis Kase. Esimest poolaega jääb iseloomustama pidev viigiolukord, kus Serviti läks juhtima ja vastane viigistas kuni Serviti jäi 25. minutil korraga kahe mehega vähemusse ning vastane kasvatas edu kaheväravaliseks. Serviti ei lasknud siiski sellest end ehmatada ning 4:0 vahespurdiga saadi edu tagasi. Teine poolaeg ei alanud Servitile kõige paremini ning jäädi tagaajaja rolli. Kui vahe 54. mänguminutil oli minimaalne 28:29 ning viik ei olnud kaugel, siis kahjuks viskeni ei jõutud. Viimasel kahel mänguminutil realiseeris edukalt Kristjan Muuga kahe väravaga, kuid lõpuvile lõpetas mängu tulemusega 30:32.

"Kohtumises leedukate vastu oli mängupilt oluliselt parem kui kolmapäeval peale kuuajast mängupausi kodusaalis Raasiku vastu. Kahjuks jäime teise poolaja algul hätta nii rünnakul kui ka kaitses. Vastane mängis kiirelt, realiseeris oma võimalused ja oskas meid surve alla panna. Ka meil oli õnnestujaid. Rebane tegi hea mängu avapoolajal ning Uibo ja Kase tegid kokkuvõttes ka hea etteaste," võttis kohtumise kokku Kalmer Musting.

Klaipeda Dragunase väravas viskasid väravaid: Mathias Rebane 6, Carl-Eric Uibo 5, Otto Karl Kont 4, Tõnis Kase, Kristjan Muuga, Henri Hiiend 3, Arturs Meiksans 2, Eston Varusk,  Anatolii Chezlov, Andris Celminš, Alfred Timmo 1.

Kolmapäeval, 3. veebruaril kohtub Serviti kodusaalis Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga raames SK Tapa/N.R. Energyga, mis on hetkel viimane kokkulepitud kohtumine enne 13. veebruaril toimuvat euromängu võõrsil Venemaa kõrgliiga klubi Saratovi SGAU-ga. Korduskohtumine toimub Põlvas nädal hiljem 20. veebruaril.

Foto (Klaipeda Dragunas/Facebook): hetk Balti liiga kohtumises Klaipeda Dragunas vs Põlva Serviti.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi