« Tagasi

Serviti tunnistas käsipalli karikavõistluse finaalis Kehra paremust

Põlvas, Mesikäpa hallis selgus 51 tundi enne aastavahetust Eesti 2020. aasta karikavõitja meeste käsipallis. Võitja selgitamiseks läks vaja kaht mängujärgset karistusvisete seeriat ning karikavõidu pälvis HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, alistades Põlva Serviti 32:31 (11:14; 24:24). Pronksimängus oli SK Tapa/N.R. Energy 27:21 (15:11) parem Raasiku/Mistrast.

Teisipäeva, 29.detsembri õhtul toimunud kohtumine kulges enamuses Serviti paari-kolmepunktilisel juhtimisel. Karikafinaalile omaselt tõusid publikutagi mängides tunded lakke. Näidati punast kaarti, harvad polnud kaheminutilised karistuspausid. Mida lähemale lõpuminutiteni, seda lähemale kehralased jõudsid ja neli minutit enne lõppu tuli Vladislav Naumenko viskest viik 22:22. Kordamööda visati väravaid lõpuvileni, 24:24 viigi tõi kolm sekundit enne sireeni tabloole David Mamporia. Ees ootas karistusvisete seeria.

Esimeses seerias olid esimesed üritajad edukad, siis tõrjus Kehra poolel postide vahele vahetatud Siim Normak Mathias Rebase väravakatse seitsmelt meetrilt. Kümnenda ehk avaseeria viimase viske sooritas kogenud kehralane Janar Mägi, aga Eston Varusk peatas selle. Seis 28:28.

Uues seerias olid esimesed viskajad mõlemast tiimist täpsed. Mamporia viis Kehra ette 32:31. Sander Sarapuu viske tõrjus Viktor Nikolajev ning Kehra võitis viieaastase vaheaja järel, kokku aga 11. korda Eesti karika.

Põlvalaste täpsemad olid Andris Celminš seitsme ning Kristjan Muuga ja Anatoli Tšezlov nelja tabamusega. Kehralaste poolel viskas Mamporia 11, Vladislav Naumenko ja Danil Gumjanov viis väravat.

"Oli teada, et tuleb võrdne mäng. Algus oli meil hea ja ka esimene poolaeg koos lõpuga sujus hästi. Samas ohumärgid raskustest olid siiski olemas, kadus teatud ladusus ja rütm mängus kui algkooseisu seitse meest hakkasid vahetusi tahtma. Teisel poolajal kadus  mängurütm meie poolt ning olime positsioonirünnakuga päris korralikult hädas. Kaitsega saab lõppkokkuvõttes rahul olla, kuigi lõpupoole väravavaht Eston Varuski väsis. Kripeldama jääb vastase viimane rünnak, kui lasime nende parimal mehel viigivärava visata, mis tõi kaasa 7-meetri visked. Kehra vääris võitu, nad olid oma vormi finaaliks ajastanud, mängijad kõik terveks saanud," võttis finaalkohtumise kokku peatreener Kalmer Musting.

Eesti käsipalli karikavõistlusel saavutas Põlva Serviti II koha mängides koosseisus: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Kristjan Muuga, Markel Veiko, Otto Karl Kont, Mathias Rebane, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Arturs Meikšans, Christofer Viilop, Siivo Sokk, Anatoli Chezlov, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Andris Celminš, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo, Mario Karuse. Treenerid ja esindajad Kalmer Musting, Rein Suvi, Ly Kamja, Andres Neeme.

Foto (autor Helin Potter): Eesti käsipalli karikavõistlusel 2020 II koha saavutanud Põlva Serviti meeskond.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi