« Tagasi

Serviti alistas Raasiku/Mistra ja edenes karikavõistlusel finaali

Eesti käsipalli meeste karikavõistluse poolfinaalis kohtus Põlva Serviti kodusaalis eile, 27. detsembril  meistriliiga meeskonna Raasiku/Mistraga. Vastane alistati tulemusega 29:16 (14:9). Karikavõistluse finaalis kohtub Põlva Serviti juba 12. korda karikavõisluse ajaloos HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga ning võitleb 14. karikavõidu nimel. Finaalmäng toimub 29. detsembril Mesikäpa hallis kell 19. Kaasa saab mängule elada ülekande vahendusel.

"Esimesel poolajal oli rünnak meil kehvemapoolne, kuid kaitse toimis ja vastane ei saanud palju väravaid visata. Meie poolt oli normaalne mäng  enne finaalkohtumist. Finaalis kohtume Kehraga, kelle poolfinaalmäng Tapaga võõrsil oli tõenäolisemalt raskem kui meil Raasikuga," võttis kohtumise kokku peale viiekuust võistluspausi väljakule naasnud ja kolm väravat visanud Raiko Rudissaar.

Peatreener Kalmer Musting lisas: "Minu silmis kohtuvad finaalis esimese poolaasta kaks tugevamat meeskonda, ehkki liigatabelis on Viljandi Kehrast eespool. Tuleb kindlasti huvitav etendus ja publikuta pole kodusaalil ka nii suurt eelist. Võrdsed vastased, eks saab näha, millisel võistkonnal on parem päev."

Poolfinaalis panustasid väravatega: Mathias Rebane 5, Raiko Rudissaar, Otto Karl Kont, Anatolii Chezlov, Ülljo Pihus, Andris Celminš 3, Sander Sarapuu, Henri Hiiend 2, Tõnis Kase, Markel Veiko, Arturs Meiksans, Carl-Eric Uibo, Mario Karuse 1.


Põlva Serviti kohtub eurosarjas järgmisena Saratovi SGAU-ga Venemaalt

Vahetult enne jõulupühi loositi Euroopa Käsipalliliidu (EHF) peakorteris Viinis paaridesse EHF European Cupil osalema jäänud 16 klubi. Eesti meister Põlva Serviti sai vastaseks Venemaa kõrgliigas palliva Saratovi SGAU. Kaheksandikfinaali kohtumised peetakse esialgsete plaanide kohaselt 13. veebruaril võõrsil Saratovis ning 20. veebruaril Põlvas.

Saratovi linn asub Venemaal Volga jõe paremal kaldal Põlvast umbes 1600 km kaugusel. Saratov on suur transpordisõlm ja üks Venemaa suurimaid masinaehituse keskusi, seal asuvad ka lennukitehased.

"Loosi üle kurta ei saa, sest võimalike vastaste hulgas olid ka näiteks CSM Bukarest ja Velenje RK Gorenje, kes kindlasti venelastest tugevamad. Tänavu on meil üldse loosiga vedanud, aga ega nüüd ainult loosiõnnele lootma saa jääda. Peame ise mehed olema ja veerandfinaali pääsu nimel võitlema," sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

Saratovi käsipallimeeskond loodi 2011. aastal riikliku põllumajandusülikooli juurde  ning aastast 2014 osaletakse Venemaa kõrgliigas. Kõrgemale viiendast kohast pole tõustud, ent kahel korral on võidetud karikavõistlustel pronksmedalid. Meeskond koosneb peamiselt Venemaa pallureist, üks mängija on kooseisus ka Valgenevest ja Ukrainast.

Eurosarjas debüteeris SGAU mõned nädalad tagasi, alistades EHF Cupi kolmandas ringis Valgevene klubi Mogiljovi Mašeka tulemustega 31:28 ja 30:28. Venemaa meistriliigas hoitakse hetkel 14 punktiga seitsmendat kohta, kümme silma tagapool Dener Jaanimaa koduklubist Moskva CSKA-st.

"Helistasin sõpradele Peterburist, kes kinnitasid, et Saratov on korralik meeskond ning mängib väga kiiret käsipalli. Peterburi Neva, kes samuti veel samas sarjas konkurentsis, alistas SGAU kodus 11 väravaga, aga võõrsil mängiti viik. Mängudeni on veel aega ja küllap saame piisavalt infot koguda," lisas Musting.

Serviti edenes tänavusel eurohooajal avaringist mänguta, kui kohtumised Norra klubiga Kolstad Handball ära jäid ning põlvalased järgmisse ringi said. Kolmandas ringis oldi kodusaalis üle Praha HC Duklast esmalt 37:18 ning kaotati teine Põlvas peetud kohtumine 17:22, pääseti tugevuselt kolmandas eurosarjas 16 parema hulka.

Foto (autor Helin Potter/arhiiv): Kas hea kaitsetegevus aitab Servitit eurosarjas ka veebruaris?

Allikas: Põlva Käsipalliklubi