« Tagasi

Põlva Serviti alistas meistriliigas HC Tallinna

Põlva Serviti kohtus eile, 16.detsembril kodusaalis Eesti käsipalli 2021.a. meistrivõistluste meeste meistriliiga järjekordses voorus pealinna võistkonnaga HC Tallinn. Serviti eestvedamisel toimunud kohtumine lõppes põlvakate võiduga 29:19 (15:8).  Meistriliiga arvestuses jätkab Põlva Serviti täiseduga Viljandi HC ja HC Kehra Horizon Pulp&Paperi ees.

Põlva Serviti kohtus HC Tallinn võistkonnaga sel hooajal septembris võõrsil, kus vastane alistati. Hooaeg on kujunenud selliselt, et peaaegu kolm kuud ei olnud võistkonnad omavahel kohtunud. Üheks põhjuseks võib tuua selle, et Tallinn ei osale sel hooajal Balti liigas.

Serviti alustas tempokalt, kuid avavärv läks kirja vastasele. Järgnes kiire viigivärav ning alustati eduseisu kasvatamisega. Kohtumise alguses oli heas rünnakuhoos ja realiseerimisega Ülljo Pihus, kes viskas palli vastase väravasse mõne minutiga koguni neli korda järjest, mille peale Tallinna peatreener võttis oma meeskonna jaoks aja maha. Serviti hoogu see ei peatanud ning jätkati edu suurendamisega. Heale kaitsetööle andis tuge taaskord väravavaht Eston Varusk, kes avapoolajal tõrjus kaks vastase karistusviset.

"Meie poolt oli normaalne mäng. Kaitse õnnestus esimesel poolajal hästi. Teise poolaja lõpupoole küll kaitses lagunesime, kuid ohtlikuks see meie mängule seekord ei muutunud. Kaitse pealt me täna vastase üle mängisimegi, lisaks realiseerisime esimesel poolajal ka paremini. Initsatiivi poolt oli meil hea mäng, " kommenteeris mängu Serviti sünnipäevalaps paremäär Markel Veiko.

Väravad: Mathias Rebane 6, Ülljo Pihus, Tõnis Kase 4, Kristjan Muuga, Mario Karuse 3, Sander Sarapuu, Henri Hiiend, Andris Celminš, Carl-Eric Uibo 2, Arturs Meiksans 1.

Piirangute küüsis vaevlevale tavaelule vaatamata saavad õnneks tasemel spordiga tegelejad oma planeeritud võistlusi pidada, veel. Seda kahjuks ilma publikuta. Teadjamad otsivad muidugi üles lingi ülekandele – saadav emtsioon pole võrreldav saalis toimuvaga, aga lohutuseks seegi.

 Foto (autor Helin Potter): hea kaitsetöö aitas Serviti võidule.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi