« Tagasi

Meeste tervise uuring Põlvas 9. novembril!

Uuring toimub Põlva Haiglas, Uus 2, Põlva, kabinetis 217 (sissepääs registratuuri poolt). Registreerumine: https://forms.gle/ih3Wyy59F7TftXPs8. Uuring ei ole valus. Ebamugavust võib põhjustada ainult nõelatorge verevõtmise ajal.

Vabandame! Hetkel on kohad täis. Anname teada, kui Tartu Ülikooli Meestekliinikust aegu juurde saame. Jälgige infot!

Uuringule oodatakse mehi vanuses 40 - 49 eluaastat. See on vanus, kus mehed arvavad ennast veel terved olevat, aga olulisemad terviseriskid on tegelikult juba küllalt hästi kaardistatavad.

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik pakub Eesti Haigekassa rahastusel tasuta ja saatekirjanõudeta terviseuuringute võimalust 40-49-aastastele ravikindlustust omavatele meestele, kes pole viimase aasta jooksul läbinud põhjalikke terviseuuringuid. Projekt toimub teadusuuringu põhimõttel eesmärgiga analüüsida eesti meeste terviseseisundit ja olulisemaid muudetavaid tervise riskitegureid.

Pakett sisaldab järgmisi uuringuid ja analüüse:

1. Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (meessuguhormoon testosteroon ja SHBG, kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA test (eesnäärme tervise marker).

2. Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (kolesterool, trigütseriidid, glükohemoglobiin).

3. Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT).

4. Vererõhu mõõtmine.

5. Kehaehituse süvaanalüüs, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut.

6. Meestekliiniku üldtervise küsimustikku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehalisi muutuseid ja ka olulisemaid eluviisiga seotud terviseriske.

Osale ise ja kutsu sõber ka kaasa!


Lisateave:
Irena Viitamees
Ennetustööspetsialist
Põlvamaa arenduskeskus
Tel: 5568 6111
E-post: irena.viitamees@polvamaa.ee