« Tagasi

Kuu aja pärast tuleb võru keele nädal

Novembri esimesel nädalal, 2.-8. novembrini 2020 saab tavapärasest sagedamini kuulda võru keelt nii igapäevasuhtluses kui ka meedias - on võru keele nädal. Sel nädalal toimuvad ettevõtmised innustavad võrokesi oma keeles kõnelema ning keeleoskust edendama.

Seekordse võru keele nädala üleskutse on "Kõnõlõ mukka võro kiilt!". Kõik, kes soovivad võru keele igapäevast kõnelemist praktiseerida, saavad selle sõnumiga märke pruukida. Hoogu keele julgemaks kasutamiseks annavad võru keele "agendid", kes kõnelevad võru keeles. Ennast saab proovile panna, osaledes mängus "Võrokõsõ välläkutsõ".

Nädala jooksul toimub veel võrukeelsete raamatute esitlusi, võrukeelse luule lugemise konkurss. Võrukeelseid mänge saab mängida Karilatsi ja Mõniste vabaõhumuuseumis, ilmub võru-eesti seinakalender 2021. aastaks ning avatakse võru keelt tutvustav väljapanek Vana-Võromaa kultuurikojas.

Nädala eestvõtja Võru instituut kutsub asutusi ja ettevõtteid üles võrukeelseid sündmusi juurde looma ja võru keele nädalal ka võrokeste lippu heiskama.

Nädala tegemistest saab täpsemalt lugeda Võru instituudi kodulehelt https://wi.ee/voru-keele-nadal-2020/

Samal lehel on vabaks kasutuseks ka märkide ja üleskutsete failid ning info ettevõtmistes osalemise kohta. Nädala kava täiendatakse sündmustega jooksvalt. Anna ka oma võrukeelsest ettevõtmisest teada wi@wi.ee!

Võru keele nädalat peetakse igal aastal novembri esimesel täisnädalal, sel aastal toimub kuueteistkümnes võru keele nädal.


Lisateave:
Triinu Laan
Projektijuht
Võro Instituut
Tel: 5332 2153
E-post: triinu.laan@wi.ee


Rainer Kuuba
Direktor
Võro Instituut
Tel: 5645 1444
E-post: rainer.kuuba@wi.ee