« Tagasi

Aab: tänane päev on austusavaldus neile, kes iga päev pingutavad kodukandi ja riigi arendamise nimel

Täna tähistatakse Eestis omavalitsuspäeva, mille eesmärk on tunnustada linnade ja valdade rolli riigi arengus ja igapäevaelus kohapeal. Tähtpäevaga soovitakse paremini tutvustada omavalitsuse olemust, tänaseid probleeme ja tegevusi.

"Alates 2018. aastast oleme saanud tähistada omavalitsuspäeva riikliku tähtpäevana. Tunnustus kõigile, kes selle idee eest seisid ja ellu viisid!" ütles riigihalduse minister Jaak Aab. Ministri sõnul on see päev austusavaldus neile, kes iga päev pingutavad meie kodukandi ja riigi arendamise nimel. "Omavalitsuspäeval on hea võimalus vaadata minevikku ning õppida nii enda kui ka teiste kogemustest."

Tänase päeva puhul toimub Arukülas riigi, omavalitsuste, omavalitsusliitude ning haridusasutuste esindajate koostöös foorum, mison pühendatud omavalitsuspäeva 5. aastapäevale ning kohaliku omavalitsuse staatuse omistamise alguse 30. aastapäevale. Kohtumisel keskendutakse omavalitsuste ja haridusvaldkonna koostöölening toimub ümarlaud "Haridus - riigi ja kohaliku omavalitsuse partnerlus".

Omavalitsuspäeva idee sai alguse 2016. aastal, ametliku riikliku tähtpäevana tähistatakse seda 2018. aastast. Päeva tähistamist koordineerib rahandusministeerium.

VIDEO: Jaak Aabi pöördumine omavalitsuspäeva puhul: https://www.youtube.com/watch?v=zUBw1r18yNY