« Tagasi

Liikumismaratoni augustikuu kokkuvõte

Rõõmustab, et inimesed jätkavad aktiivselt meie liikumismaratonis osalemist. Tore, et jagatakse oma liikumisrõõmu paikadedest-kohtadest, mis jäävad kaugemale meie maakonna piiridestki. Puhkuste aeg ja Eestimaa avastamine oli-on sellel aastal IN!

Augustikuus lõi meie kampaanias kaasa 75 erinevat inimest, 61 naist, 14 meest. Kuuendal kampaaniakuul läbiti kokku 12 909 km. Rohkelt sõideti jalgrattaga ja rulluisutati. Statistikat nendele, kes orienteeritud tulemusele – naiste seas, kus enamus harrastab kõndi/kepikõndi oli augustikuu keskmine 136 km iga osaleja kohta; meeste seas, kus enamus sõidab jalgrattaga oli augustikuu keskmine 325 km iga osaleja kohta. Liikumisharrastaja keskmine vanus augustis oli 43 eluaastat, eraldi - naistel 45, meestel 39.

Nendele, kes orienteeritud terve olemisele on olulisem korrapärane liikumine, vähemalt 2-3 korda nädalas ja vähemalt 45-60 minutit korraga. Mõlemal juhul on meie liikumismaratoni lõppedes igaühe eesmärk, vastavalt orienteeritusele, ilmselgelt täidetud.

Kampaania kuuendal kuul lisandus viis uut inimest, kes oma liikumisaktiivsuse registreeris. Kokku on maratonisarjas registreerinud oma liikumise 228 harrastajat. Maratonisarjas lööb kaasa osalejaid kõigist kolmest Põlvamaa omavalitsusest. Kindlasti leiavad nii osalenud kui uuedki harrastajad aega oma iseseiseva õuesliikumise kilomeetrid meie registreerimiskeskkonnas kirja panna.

Liikumisharrastajate tubliduse tunnustamiseks loosime igal kuul välja auhindu. Seekord saab nentida, et nii mitmelegi osalejale on loosiõnn juba eelnevaltki naeratanud. Augustikuu fortuunasoosikud on: Aime Klaas, Edda Muuga, Jaanika Look, Pille Vinne, Meelis Daaniel, Helis Rohelpuu, Jaana Aedmäe, Maichl Suur, Kaie Timps, Kuido Pajumäe, Marianne Šteinberg, Merike Toming, Raine Lahtvee. Palju õnne! Auhindade võitjatega võetakse ühendust.

Tuletame meelde, et kampaania on üles ehitatud iga osaleja iseseisvuse ja aususe peale. Loodame, et liikumisharrastajate ind omaalgatuslikult oma tervistava meelisharrastusega tegelemisel jätkub! Käesolev nädal kannab 36. järjekorranumbrit. Meie maraton lõpeb 1. novembril ehk aasta 44. nädalaga. Järelejäänud kahe kuu jooksul ootame osalejatelt e-posti aadressile polvasport@gmail.com tagasisidet sarja toimimisest, emotsioone, häid mõtteid, ettepanekuid, arvamusi, unistusi liikumisvõimaluste mitmekesistamiseks Põlvamaal.

Põlvamaa LIIKUMISMARATON 2020 lõpetamine/kokkuvõtete tegemine toimub HELKURKÕNNI raames, mis leiab aset 4. novembril Mammaste Tervisespordikeskuses. Mistahes kohtades liikudes palume endiselt järgida Terviseameti soovitusi, milledest olulisemad:

  • pese käsi regulaarselt sooja vee ja seebiga, kindlasti pärast õueskäimist;
  • kui tunned ennast tõbisena (nohu, köha, palavik), siis jää pigem koju!


Lisateave:
Ingrid Muuga
Peasekretär
Põlva Maakonna Spordiliit
Tel: 517 5848
E-post: polvasport@gmail.com