« Tagasi

Serviti kohtub eurosarjas norrakate Kolstad Håndballiga

Euroopa Käsipalliliidu (EHF) peakorteris Viinis loositi paaridesse uue eurosarja teise eelringi paarid. EHF European Cup nime kandval tugevuselt kolmandas eurosarjas sai Põlva Serviti vastaseks Norra klubi Kolstad Håndballi.

Vähendamaks võimalikke reisimuresid oli tänavusel loosimisel COVID-19 kriisi tõttu meeskonnad jagatud geograafilistesse tsoonidesse, Erinevatesse tugevusgruppidesse paigutatud Servitil ja samuti eurosarjas kaasa tegeval HC Tallinnal oli võimalus ka omavahel vastamisi minna, ent nii siiski ei läinud.

Eesti meister ja karikavõitja Põlva käsipallimeeskond Serviti sai vastaseks eurosarjade debütandi, Norra klubi Kolstad Håndballi. Kodumaa kõrgliigasse tõusis klubi 2015. aastal, kuid on viimase viie hooajaga kahel korral jõudnud poolfinaali ning oli meistrivõistluste katkemise hetkel märtsis liigatabelis neljandal kohal.
"Riihimäe Cocksi kõrval ilmselt kõige tugevam vastane, kelle võinuks sellest loosirühmast saada, aga kahtlemata kõige huvitavam. Hea meel, et ei tulnud mõni Balti liiga tiim või HC Tallinn. Tugeva vastasega on põnev võimeid võrrelda, saab olema korralik väljakutse," kinnitas Serviti peatreener Kalmer Musting.


Põlvalased on kahel korral varemgi Norra klubidega Euroopa väljakutel kohtunud. Läbi aegade edukamal ehk 2006/07 hooajal lülitati EHF Cupil konkurentsist kahel korral üle mängitud Stord Håndball, kuid seitse aastat hiljem pudeneti samas sarjas Fyllingen IL-i vastu.
"Mäletan neid lahinguid suurepäraselt, oli väga kõva andmine. Norra on suur käsipalliriik ja nende meister Elverum osaleb Meistrite liigas. Vastase analüüsimine seisab veel ees, aga loodame, et novembris reisida ja mängida ikka lubatakse," lootis Musting, et kohtumised Põhja-Norras ja Põlvas toimuma saavad.

Algselt pidid European Cupi mängud algama oktoobris, ent nädalapäevad tagasi teatas EHF, et COVID-19 pandeemia tõttu jätkuvate reisi- ja muude probleemidega lükati uue sarja algus novembrisse. Tänase seisuga peetakse teise eelringi kohtumised 14.-15. ning 21.-22. novembril. Serviti alustab kodus ja Tallinn võõrsil.

Kolmas eelring mängitakse detsembri keskel. Aeal liitub teisest ringist edasi saanud 19 meeskonnaga 13 kõrgemat paigutust omanud klubi. Nende hulka kuulub ka endise servitlase Martin Grištšuki tööandja Praha HC Dukla.

Foto (autor Helin Potter/arhiiv): Servitit ja Kalmer Mustingut ootab  eurosarjas ees huvitav vastane.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi