Liikumismaratoni juunikuu kokkuvõte

Õnnesoovid kõikidele liikumismaratonis osalejatele! Oleme jõudnud poole peale st neli kuud selja taga, neli kuud veel ees!

Juunikuus lõi meie kampaanias kaasa 98 erinevat inimest, 74 naist, 24 meest. Neljandal kuul läbiti kokku 13 702km, ehk  iga osaleja kuu keskmine  kilometraaž 140km. Enamus osalejatest harrastas kõndi/kepikõndi. Rohkelt sõideti jalgrattaga, mis suvesoojas talutavam liikumisviis. Statistikat nendele, kes orienteeritud tulemusele – naiste seas, kus enamus harrastab kõnid/kepikõndi oli juunikuu keskmine 133km iga osaleja kohta; meeste seas, kus enamus sõidab jalgrattaga on juunikuu keskmine 168 km iga osaleja kohta. Juunikuu liikumisharrastaja keskmine vanus oli 42 eluaastat - naistel 41, meestel 33.

Nendele, kes orienteeritud terve olemisele on olulisem korrapärane liikumine, vähemalt 2-3 korda nädalas ja vähemalt 45-60 minutit.

Mõlemal juhul on meie liikumismaratoni lõppedes igaühe eesmärk, vastavalt orienteeritusele, ilmselgelt täidetud.

Kampaania neljandal kuul lisandus kaheksa uut inimest, kes oma liikumisaktiivsuse registreeris. Kokku on maratonisarjas registreerinud oma liikumist 221 harrastajat. Kindlasti leiavad nii osalenud kui uuedki harrastajad aega oma iseseiseva õuesliikumise kilomeetrid meie registreerimiskeskkonnas kirja panna.

Tunnustamaks liikumisharrastajate tublidust ja elavdamaks nende motivatsiooni loosime igal kuul välja auhindu. Juunikuu fortuuna soosikud on: Grete Heinväli, Aili Laanjõe, Annika Aust, Kaie Kotkas, Maia Oras, Marianne Šteinberg, Riina Jaaska, Samuel Kolsar, Terje Tiisler, Triinu Laan, Vaike Meesak, Jaanus Meitus ja Indrek Karolin. Palju õnne! Auhindade võitjatega võetakse ühendust.

Tuletame meelde, et kampaania on üles ehitatud iga osaleja iseseisvuse ja  aususe peale.

Mainiks uuesti - oma liikumise registreerimiseks võimalusi kaks:

  • oma liikumise kirja panemine iga kord;
  • oma liikumise kirja panemine nädala kokkuvõttes – sellisel juhul palun registreeri nädala kogukilometraaž hiljemalt uue nädala esmaspäeva keskpäevaks ja lisa esimesse vabatahtlikut täidetavasse lahtrisse nädala number,  nt 27 nädal;
  • kõik arvulised andmed palun kirjuta ilma ühikuteta, nt vanus 48, või läbitud distants 14;
  • kohustuslikud on seitse punase tärniga märgistatud lahtrit, kaks viimast on vabatahtlikult täidetavad, korraldalatele informatiivsed just uute registreerujate puhul.

Mistahes kohtades liikudes palume endiselt järgida Terviseameti soovitusi, milledest olulisemad:

  • pese käsi regulaarselt sooja vee ja seebiga, kindlasti pärast õueskäimist;
  • kui tunned ennast tõbisena (nohu, köha, palavik), siis jää pigem koju!

Loodame, et liikumisharrastajate ind iseseisvalt oma tervistava meelisharrastusega tegelemisel jätkub! Käesolev nädal kannab 27. järjekorranumbrit. Meie maraton lõpeb 1. novembril, ehk siis aasta 44. nädalaga. 


Lisateave:
Ingrid Muuga
Peasekretär
Põlva Maakonna Spordiliit
Tel. 517 5848
E-post: polvasport@gmail.com