« Tagasi

Põlvamaa liikumismaraton 2020 jätkub!

Õuesliikumist pole õnneks veel ära keelatud ning vägagi tervilik on kodukontori pingeliste töötundide kõrvalt end kosutada aktiivse liikumisega värskes õhus.

Väike kokkuvõte esimesest kahest nädalast, st. 1.-14.märts. Oma liikumised on registreerinud 144 erinevat inimest. Aktiivsemad on naised, neid 122, mehi 22. Ootame, et lähinädalatel iseseisva õuesliikumise seltskonda liitub arvukamalt tugevama poole esindajaid, kes seni spordisaalides tegutsenud, sest spordibaasid ju suletud.

Esimesel nädalal läbiti 3335 km, teisel nädalal 3066 km. Suurem osa harrastajaskonnast harrastas kõndi/kepikõndi, jooksmist, aga sai veel suusatada ja julgemad proovisid juba jalgratta/tõukerattasõitugi. Enim liigutakse teisipäeval, neljapäeval, pühapäeval. Enamus registreerinutest liikus 3-4 korda nädalas, aga on tublisid, kellel võimalus/harjumus iga päev oma liikumisring teha. Liigutakse erinevates kohtades – teada-tuntud kergliiklusteed, maanteede ääred, metsateed. Osalejaid on meie maakonna kõigist omavalitsustest.

Mõned korralduslikud ettepanekud, et tulemuslikumalt infot töödelda-edastada:

  • kõik arvulised andmed palun kirjuta ILMA ühikuteta, st nt vanus 48, ja läbitud distants 14;
  • võimalusel ümardage distants täisarvuks või siis kirjutada arv KOMAGA, nt 6,78;
  • palve esitada päeva kohta kogukilometraaž, mitte fikseerida päeva iga liikumismomenti eraldi;
  • võimalus registreerida nädala kogukilometraaž – sellisel juhul kirjutage läbitud distantsi alla nädalas läbitud km arv, kirjutage põhiliikumisviis ning põhiline liikumiskoht ning nn vabas lahtris märkida nädala number (aasta algusest on käesolev nädal 12.) ja nädalapäevad, millal liikusite ( nt E, T, N, P), nt nädal 12 - E, T, N, P;
  • omavalitsuse juures palun täpsustage linn/küla/alev, nt Kanepi vald, Krootuse või Põlva vald, Tilsi;
  • liikumiskohaks maantee ääres või külateel vastamise korral palun täpsustage, nt Räpina-Võru nt, Tilsi-Tsolgo tee või Mehikoormas.

Tuletame meelde, et kampaania on üles ehitatud iga osaleja iseseisvuse ja aususe peale ning selle eesmärgiks on teada saada:

  • omavalitsuste liikumisharrastuse võimalused looduses (liikumiskohad);
  • liikumisharrastajate vanus, eelistused ( jooks, kõnd, jne), aktiivsus (maakond, omavalitsus, harrastaja).

LOODAME, et liikumisharrastajate ind jätkub! Meie maraton lõpeb alles 31. oktoobril.
Esimesed loosiauhindade võitjad kuulutame välja 3. aprillil. 

OLE SINAGI ÜKS LIIKUMISHARRASTAJATE LIIGA PEATGEIJA!


Lisateave:
Ingrid Muuga
Peasekretär
Põlva Maakonna Spordiliit
Tel: 517 5848
E-post: polvasport@gmail.com