« Tagasi

Dartsi Eesti meistrivõistlustelt hõbemedal

Laupäeval, 1.veebruaril toimusid Rakveres Eesti meistrivõistlused dartsimängus individuaalarvetsuses. See päev raiutakse Laheda Spordiklubi ajaloos igaveseks kivisse! Esmakordselt on juhtunud see, et Laheda Spordiklubi esindaja Riho Vaikmäe on teeninud Eesti meistrivõistlustelt individuaalarvetsuses medali ja mitte lihtsalt medali, vaid HÕBEmedali!

Rakverre,  V Eesti meistrivõistlustele dartsis oli kohale tulnud rekordarv osalejaid - 115 meest ja 13 naist. Laheda Spordiklubi oli esindatud 5 mees- ja 1 naissportlasega.
Kuna ametlikud tulemused on veel kinnitamata, siis saame jagada ainult parimaid tulemusi.
Marius Peedosk teenis 5. koha. Palju polnud puudu, et meistrivõistluste nelja parema seas olnuks 2 Laheda meest. Veerandfinaali kindlalt juhtinud Marius pidi lõpuks tunnistama Voldemar Arderi paremust.

Riho Vaikmäe teekond finaalini oli kaotusteta. Oma teel finaali võttis ta ühe skalbi teise järel. Poolfinaalis tuli ta 2:4 kaotusest välja ja kustutas valitseva meistri Andres Paali võimalused tiitlit kaitsta, kui võttis võidu 5:4. Finaalis kahjuks sellist sära enam polnud. Vähemasti tehti ajalugu! Esmakordselt ei olnud finaalis ühtegi Tallinna noolemängijat. Meistriks krooniti Viru Dartsi uus andekas mängumees Kristjan Osvet.

Arvestades noolemängu viimaste aastate plahvatuslikku kasvu, siis on endiselt kõik huvilised oodatud esmaspäeviti tulema Põlvasse Vanasse Vaksalisse noolt viskama. Kunagi ei tea, kellest võib saada Eesti meister!

Fotol (erakogust) dartsi meistrivõistluste medalistid.

Allikas: Laheda Spordiklubi