Meistriliigas lõpetas aasta Serviti võit Tapa üle

Põhiturniir Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliigas jõudis ekvaatorini ja jätkub juba jaanuari teises pooles. 2019. aasta viimases mängus alistas tabeliliider Põlva Serviti neljapäeval, 19.detsembril võõrsil SK Tapa tulemusega 30:28 (15:11).

Servitil puudus Lääne-Virumaal mitu põhimeest, sealhulgas kõik kolm joonemängijat, mis tõttu seda rolli täitis tavapäraselt mängujuhina tegutsev Tõnis Kase. 

Mõlemad meeskonnad patustasid nii tehnilise praagi kui möödavisetega. Erilisi raskusi valmistasid karistusvisked, kahe tiimi peale realiseeriti neid avapoolajal viiest vaid üks. Kaks Alfred Timmo väravat viisid Serviti 21. minutil 11:6 juhtima, kuid vennad Agenid tegid 11:8. Naum peatas mitu korda järjest Sillaste viske, aga kui ei saanud ühelt äärelt, siis prooviti teiselt ning Sander Sarapuu kahe ja Henri Hiiendi ühe tabamuse järel tuli 14:8. Tapa kasutas ära arvulise ülekaalu, vähendas vahe jälle kolmele, ent Timmo värav saatis meeskonnad riietusruumi seisul 15:11.

Teist pooltundi alustas Tapa vähemalt ajutiselt paremini ja Rait Ageni vähendas vahet. Siis tõrjus Naum Timmo karistusviske, kuid viimane saatis tagasi põrganud palli võrku ning Tapa kogenud väravavaht teenis kaheminutilise karistuse. Serviti kasutas tekkinud võimaluse eest saada hästi ära ja viskas kuue minutiga kuus vastuseta väravat. Hiiendi käe läbi oli 38. minutil seis 22:13, aga see jäi ka Serviti suurimaks eduseisuks. Kaheksa minutit hiljem tuli pärast Vahur Oolupi kaht tabamust 23:16 ning siis visati mõnda aega väravaid kordamööda. Eduseisul 28:22 kadus põlvalaste rünnakust teravus ja Tapa hakkas lähemale hiilima. Jaanis tegi 55. minutil 28:25 ja kolm minutit enne lõppu oli vahe jätkuvalt sama. Naum tõrjus kolmanda karistusviske, ent Rail Ageni värav kiirrünnakust jäi kohtumise viimaseks ning Serviti võitis 30:28.

"Mängu algus oli väga hea, põgenensime kiiresti eest, mis omakorda äratas Tapa ja vahe hakkas muutuma väiksemaks. Tapa on alati kodusaalis kõva võitleja olnud ja teisel poolajal nad seda ka tõestasid. Õnneks suutsime neist natukene paremad olla ja aasta viimase mängu võiduga lõpetada, " kommenteeris mängu võidukohtumises kuus väravat visanud Sander Sarapuu.

Väravad: Alfred Timmo 7, Sander Sarapuu 6, Henri Hiiend 5, Henri Sillaste 4. Otto Karl Kont 3, Tõnis Kase, Anatolii Chezlov 2, Raiko Rudissaar 1.

Foto (autor Helin Potter/arhiiv):  Sander Sarapuu (nr 2) viskas kuus väravat.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi