« Tagasi

Mooste Elohelü kutsub muusikuid!

Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü kutsub muusikuid: festival toimub 22.–23. mail, sooviavaldusi osalemiseks ootame 15. jaanuarini.

Moostes on pidu tulekul! Pulmapidu. Põlva kihelkonnast pärit mõrsja- ja peiupoolse hõimu kaasitus sätitakse uude vormi ja kõik ansamblid on oodatud oma nägemust esitama.

Nagu Mooste Elohelül ikka, ei saa me ka seekord väikese vimkata! Nimelt kuulub Põlva kihelkonnas kaasitamise alla kahe hõimu võistulaulmine, mille osaks on ka vastaspoole mahategemine. See toob mängu hõimude  võistlusmomendi, teineteisest ülepakkumise ja tõrjemaagia: mõlemale abielupoolele maalitakse pilt teise poole võimalikest pahedest. Joodik mees? Tige naine? Moostes saab seda muret kurta! Mahategemise teemad aga kasvasid üle oma hõimu kiitmiseks. Nii ei tahtnud laulmisele lõppu tulla.

Samuti ei taha lõppu tulla laulmisele Moostes: korraldame öömatka Meelte rännak, toome Mooste Folgikotta uusi artiste, päevaprogammis  üles astuvad mitukümmend ansamblit.

Auhinnasadu

Festivali Grand Prix kuulub festivali kohustuslikust loost parima töötluse tegijale. Seekordse võistlusloo materjal on pea peale pööramiseks nagu loodud – valida saab erinevate viisi- ja tekstivariatsioonide vahel. Lisaks antakse välja hulgaliselt eriauhindu, teiste seas kohustusliku loo parima töötluse preemia ja  noortepreemia. Otsuse teeb žürii, kuhu kuuluvad näiteks festivali patroon Ingrid Rüütel, heliloojad Olav Ehala ja Tauno Aints.

„Ootame nii võistlejaid kui päevaprogrammi esinejaid," kutsub projektijuht Liivi Tamm. „Festivalile saab registreeruda kuni 15. jaanuarini."

Ankeet, kohustuslik lugu ja lisainfo: www.moostefolk.ee

Kuidas registreeruda?

- Leia ankeet aadressil www.moostefolk.ee, vt jaotus „võistluskontsert 2020".
- Otsusta ja märgi, kas soovid osaleda päevaprogrammis, võistluskontserdil või mõlemat, täida ka ülejäänud palutud lahtrid (kontaktandmed, muusikanäide jmt).
- Uuri kodulehelt tänavuse võistlusloo materjale. Kohustuslikku lugu töötlevad võistluskontserdil osalejad oma maitse järgi  – oodatud nii punk kui folk, nii hip-hop kui räpp!
- Oota festivali kunstilise toimkonna tagasisidet festivalile valimise kohta, mis saabub kuu jooksul pärast registreerumise lõppu.

Lisateave: projektijuht Liivi Tamm (tel: 510 7011, e-post: liivitamm@gmail.com)
Koduleht: www.moostefolk.ee
FB: Mooste Elohelü
Festivali e-post: toimkond@moostefolk.ee

Kokkosaamiseni! Teid iks Moosten oodõtas, tagasi teid tahetas!

Fotod eelmisest festivalist Kristina Masenilt:

https://www.dropbox.com/sh/1itiqp0umbmosey/AABtyFFprAOhEorToL1LIEMia?dl=0